Zavřít reklamu

Ačkoli ještě před dvěma lety bylo zvykem, že chytré telefony disponovaly jedním zadním fotoaparátem, dnes se již pomalu stává standardem, že vlajkové modely i levnější telefony jsou vybaveny duálními fotoaparáty. Zdá se však, že u dvou čoček nezůstane, jelikož výrobci začínají pomalu přicházet s třemi zadními fotoaparáty a podle všeho jich bude jen přibývat. Na vlně tohoto trendu se totiž pravděpodobně sveze i Samsung a to už s chystaným Galaxy S10.

Korejsky analytik totiž lokálnímu magazínu The Investor prozradil, že Samsung údajně chystá vybavit Galaxy S10 trojitým zadním fotoaparátem. Učinit tak chce zejména kvůli Applu a jeho nadcházejícímu iPhonu X Plus, který by měl taktéž třemi zadními fotoaparáty disponovat. Jablečná společnost však podle nejnovějších zpráv představí telefon s trojitým fotoaparátem až v roce 2019, a tak je vcelku pochopitelné, že Jihokorejci chtějí získat náskok.

Dva návrhy, jak by mohl Galaxy S10 vypadat:

Trojitý fotoaparát už na trhu je

Samsung ani Apple však zdaleka nebudou prvním výrobce, který zmíněnou vymoženost ve svém telefonu nabídne. Trojitým zadním fotoaparátem se totiž už může pochlubit čínský Huawei a jeho model P20 Pro, který byl navíc v prestižním žebříčku DxOmark označen za nejlepší fotomobil světa. P20 Pro totiž disponuje 40-megapixelovým hlavním fotoaparátem, 20-megapixelovým monochromním snímačem a ještě 8-megapixelovou kamerou, který slouží jako teleobjektiv.Nabízí se tak domněnka, že Samsung u Galaxy S10 nabídne podobné řešení.

Galaxy S10 nabídne 3D senzor

Tři zadní fotoaparáty ale nejsou to jediné, co analytik o Galaxy S10 prozradil. Podle informací by měl být telefon vybaven 3D senzorem implementovaným do fotoaparátu. Díky tomu by bylo zařízení schopné natáčet kvalitní 3D obsah, a to od speciální selfie až po záznamy využívající rozšířenou realitu. Ačkoli senzor ke své správné funkci nepotřebuje trojitý fotoaparát, získá díky němu určité benefity, jako například vylepšený optický zoom, zvýšenou ostrost obrazu a kvlaitní snímky pořízené za špatných světelných podmínek.

Očekává se, že Samsung představí Galaxy S10 na začátku příští roku, konkrétně už během ledna. Modely by měly být opět dva – Galaxy S10 s 5,8″ displejem a Galaxy S10 s 6,3palcovým displejem.

Triple camera FB

Dnes nejčtenější

.