Zavřít reklamu

Představte si, že vás virtuální osobní asistent pozdraví pokaždé, co vejdete do místnosti, a poté se vás zeptá, zda chcete poslouchat hudbu a vy si zkrátka vyberete skladu podle své nálady. Zároveň byste mohli asistenta požádat, aby na základě vaší nálady nastavil i světla v místnosti. Možná to zní až moc futuristicky, ale Samsung právě takovou funkci vyvíjí pro svůj chytrý reproduktor.

Už delší dobu víme, že v Jižní Koreji pracují na chytrém reproduktoru, který by s největší pravděpodobností měl nést označení Bixby Speaker. Samsung s ním však na trh dorazí téměř až jako poslední, a tak je v podstatě nutné, aby nějak vynikl mezi současnou konkurencí. Poslední patent společnosti ale naznačuje, že si připravuje eso v rukávu.

Podle patentu by Bixby Speaker disponoval mnohem více senzory, než mají ostatní inteligentní reproduktory. Dokázal by tak zjistit, zda se člověk nachází v místnosti, a to kupříkladu skrze mikrofon. Samsung by mohl integrovat do reproduktoru také infračervený snímač, který by dokázal detekovat lidské pohyby. Chybět by nemusela ani kamera, v takovém případě by se ale společnost mohla setkat s kritikou kvůli omezování soukromí.

Patent také popisuje, že by reproduktor mohl disponovat senzory teploty a vlhkosti anebo GPS modulem pro zjištění polohy, tudíž by dokázal rozpoznat aktuální informace o počasí. Snímač teploty a vlhkosti by schopný rozpoznat zase náladu uživatelů.

DJ Koh, CEO mobilní divize Samsungu, uvedl, že představí svůj inteligentní reproduktor v druhé polovině roku. Zatím však není jisté, jak přesně se bude zařízení jmenovat a jaké konkrétní funkce nabídne.  

Samsung Bixby speaker FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější