Zavřít reklamu

Oblíbili jste si na novém Samsungu Galaxy S9 a S9+ novinku v podobě AR emoji, díky které se můžete alespoň na displeji telefonu proměnit v Mickey Mouse či své animované druhé já? Pak vás následující řádky nejspíše potěší. Podle patentu, který si Samsung nedávno registroval, bychom se totiž mohli dočkat velmi zajímavého vylepšení této novinky.

V tuto chvíli jde s AR emoji jen různými způsoby “blbnout”, ale žádné prakticky využití nemají. Podle patentu Samsungu bychom se však mohli v budoucnu dočkat toho, že se budeme do AR emoji moci převtělit například ve videohovorech a živě prostřednictvím nich hovořil s druhou stranou, která se bude moci též do AR emoji převtělit. S trochou nadsázky se tak dá říci, že se blíží doba, kdy Mickey Mouse zavolá Minnie a navzájem si přetlumočí to, co jste měli na srdci vy a osoba na “druhé straně drátu”. 

AR Emoji si užijete na Samsungu Galaxy S9 a S9+:

K tomu, aby bylo podobnou novinku možné zrealizovat, je samozřejmě potřeba dostatečně rychlé internetové připojení, které zprostředkuje bezproblémový a ničím nerušený tok dat. To je však v některých státech poměrně problém, protože jejich pokrytí mobilním internetem není zcela dokonalé. Jelikož jsou však na dohled nové vysokorychlostní 5G sítě, které zajistí potřebnou rychlost internetu, některé země by si přeci jen videohovory, ve kterých by uživatelé skryli své tváře za animované postavičky, v dohledné době užít mohly.

Ačkoliv je už v tuto chvíli zcela jasné, že by neměla tato novinka pro společnost prakticky žádný přínos, své zastánce by si rozhodně našla. Minimálně děti by se totiž s podobnými zábavičkami rozhodně vyřádily. A kdo ví, třeba by podobným věcem přišli brzy na chuť i dospělí. 

samsung-galaxy-s9-plus-hands-on-aa-8-ar-emoji-840x473

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější

.