Zavřít reklamu

Není pochyb o tom, že některé trhy jsou pro výrobce smartphonů díky své obří kupní síle daleko zajímavější než jiné. Mezi ty nejlukrativnější pak bezesporu patří i trh v Indii, která je velmi lidnatým státem a tím pádem i velkou kupní silou pro prodejce smartphonů, kteří se na ní zaměřují. Ovládnutí takto důležitých trhů s sebou totiž často přináší i velkou výhodu do boje o celkové prvenství na trhu se smartphony. Jak se však zdá, jihokorejský gigant začíná na indickém trhu slábnout a na trůn pro vládce Indie se nejspíš hned tak nepodívá.

Samsung se potýká s velkou konkurencí hlavně z řad čínských výrobců, kteří jsou schopni vyrábět skvělé smartphony za velmi nízké ceny, na které mnoho zákazníků slyší. Jihokorejský gigant se sice snaží na tuto strategii odpovídat svými vlastními levnými smartphony, držet krok však s Čínou minimálně v Indii zcela nezvládá. Pozici pro největšího prodejce smartphonů proto přepustil již před nějakým časem konkurenčnímu Xiaomi, které se navíc podle zjištění analytiků společnosti Canalys jen tak z trůnu nechystá. 

Canalys-India

V prvním čtvrtletí tohoto roku dodalo Xiaomi na indický trh více než 9 milionů smartphonů, což představuje zhruba 31 % všech dodaných smartphonů do země. Samsung se sice též s dodávkami činil, dokázal však dodat “jen” zhruba 27 % dodaných smartphonů do země. Zajímavé je i to, že nejprodávanější model od Xiaomi dosáhl podle analytiků zhruba 3,5 milionu prodaných kusů, kdežto nejprodávanějšího modelu Samsungu (Galaxy J7 Nxt) se v minulém čtvrtletí prodalo “jen” 1,5 milionu kusů. 

Ačkoliv jsou tato čísla pro Samsung nelichotivá, jedná se samozřejmě pouze o analýzu, která může být zcela zavádějící. Na oficiální vyjádření či čísla přímo od Samsungu si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Podle prvních odhadů zisků samotného Samsungu to však vypadá, že i přes možný propad v Indii bude společnost spokojená. 

Samsung logos FB

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.