Zavřít reklamu

I když jsou vlajkové lodě Galaxy S9 a Galaxy S9+ považovány za jedny z nejlepších smartphonů na trhu, neznamená to, že nemají žádné problémy. V posledních několika týdnech si začali uživatelé stěžovat na problémy s telefonními hovory. Uvádí, že během telefonován se ztrácí zvuk, nebo hovor úplně vypadne. Vzhledem k tomu, že telefonování je jedna ze základních funkcí smartphonu, je pochopitelné, že jsou uživatelé naštvaní.

Značně znepokojení jsou především uživatelé v Izraeli, přičemž jeden dokonce podal na Samsung Electronics a místního dovozce Sunny Cellular Communications žalobu, ve které je uvedeno, že žalobce si koupil dva telefony Galaxy S9+ a ani na jednom mu telefonování nefunguje korektně.

Žalobce zjistil, že během hovoru se ztrácí zvuk na dobu několika sekund. Zároveň se u něj objevily chyby fragmentárním zvukem, který vůbec neumožňuje mluvit s druhou stranou a vyžaduje hovor ukončit a zavolat znovu.

Dále si uživatel stěžuje, že jihokorejský gigant odstranil možnost zaznamenávat hovory přes software třetí strany. Žalobce tvrdí, že Samsung o uvedených skutečnostech neinformoval, a tím klamal své zákazníky.

Operátor řekl uživateli, že problém nesouvisí se sítí, ale se softwarem zařízení, a ujistil uživatele, že Samsung pracuje na aktualizaci softwaru, která by měla problém vyřešit. Žalobce se obrátil i na samotný Samsung, který problém přiznal a uvedl, že k opravě chyb byly vydány už dvě aktualizace. Ovšem podle žalobce ale ani jedna z aktualizací problémy zcela nevyřešila.

Žalobce dospěl k závěru, že problémy s voláním nejsou kvůli softwaru, ale kvůli neslučitelnosti procesorů používaných v zařízeních a sítí v Izraeli. V žalobě však není uvedeno, jak žalobce k danému názoru dospěl.

Takhle by vypadal Galaxy S9 po vzoru konkurenčního iPhonu X (zdroj: Martin Hájek):

Samsung-Galaxy-S9-packaging-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější