Zavřít reklamu

Dlouhotrvající patentová válka mezi Samsungem a Applem by měla konečně v polovině května skončit. Okresní soud v Severní Karolíně vysloví v pondělí 14. května konečný verdikt. Soudní spor odstartoval před sedmi lety, kdy Apple zažaloval Samsung za to, že porušil patent týkající se designu iPhonu. Ovšem jihokorejský gigant se domnívá, že obecné patenty jsou nesmyslné, a tak si nemyslí, že by měl platit několika milionovou pokutu.

Soud v roce 2012 stanovil, že Samsung je povinen zaplatit Applu odškodné ve výši 1 miliardy dolarů, nicméně v průběhu let se Samsung několikrát odvolal, až se nakonec výše odškodného snížila na 548 milionů dolarů.

Samsung se však nenechal a celý případ dostal v roce 2015 až k Nejvyššímu soudu. Jihokorejská společnost tvrdila, že škody způsobené porušením patentu by neměly být vyčísleny z celkového prodeje zařízení, ale na základě jednotlivých komponent, jako jsou přední kryt a displej. Nejvyšší soud se Samsungem souhlasil a vrátil případ zpět k okresnímu soudu.

Soudkyně Lucy Koh uvedla, že musí v patentové válce provést další soudní proces, aby se mohla určit výše odškodného, které má Samsung zaplatit Applu.

Zpráva se jako první objevila na CNET a vyplývá z ní, že vrchní manažeři obou společností nebudou v průběhu procesu svědčit osobně, ale výpovědi podají písemně.

Samsung-vs-Apple
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.