Zavřít reklamu

Pokud jste milovníky kompaktních telefonů, které se dají bez problému ovládat jednou rukou a vejdou se do každé kapsy, nejspíš vás trend posledních let na poli se smartphony příliš nepotěšil. Výrobci se totiž snaží své telefony naopak zvětšovat, čímž se z nich mnohdy stávají neforemné “placky”, které jen tak do kapsy nestrčíte. Mnoho lidí tak zajásá, když se čas od času na světlo světa dostanou informace o možném vývoji zmenšených verzí jejich vlajkových lodí těch nejuznávanějších výrobců.

Mezi nejvymodlenější “mini” modely patří bezesporu i zmenšené verze loňským Samsungů Galaxy S8 či letošních Galaxy S9. Úniky z minulých týdnů totiž naději na jejich představení solidně rozdmýchaly. Další dílek do této mozaiky pak přidala certifikační společnost CN CHINA, která jej zaznamenala do svých databází. Jak se však zdá, zmenšení se dočká “pouze” loňský model. 

Zmenšená verze by se po stránce designu od té klasické téměř nelišila: 

Galaxy S8 byl při svém vývoji označován jako “Project Dream”, jeho větší bratříček se pak dočkal označení “Dream2”. A právě označení “Dream” se objevuje i v databázi certifikační společnosti. Nový model tam je totiž veden pod názvem “Dream-Lite”, což by mohlo znamenat, že se skutečně jedná o zmenšenou verzi loňských vlajkových modelů. 

dream-lite-s8

Pokud jste si však na tohoto drobečka začali již brousit zuby, měli byste přibrzdit. V označení totiž figuruje “CN CHINA”, takže je poměrně pravděpodobné, že se bude jednat jen o specialitu pro čínský trh. Ostatně, s podobnými specialitami má Samsung mnoho zkušeností, jelikož se na určité trhy skutečně s upravenými verzemi svých smartphonů čas od času zaměřuje. Na druhou stranu je však na házení flinty do žita ještě příliš brzy. Jasno budeme o tomto telefonu mít stejně až po oficiálním vyjádření Samsungu. 

galaxy-s8-mini-fb

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.