Zavřít reklamu

Vývojáři vysvětlili, proč AR Emoji na Galaxy S9 zaostávají za Animoji na iPhonu X

Když představil vloni v září Apple nový iPhone X, který umožňoval promítnout svou mimiku do animovaných smajlíků označovaných jako Animoji, mnoho lidí si plácalo na čelo. Tohle že má být ta revoluce, o které se dlouhé měsíce neustále spekulovalo? Postupem času se však ukázalo, že Animoji na iPhonu X lidé milují a využívají je s opravdovou chutí. I kvůli tomu se tak mnoho konkurenčních společností rozhodlo vytvořit podobnou zábavičku a vnuknout ji i svým telefonům. A jednou z nich byl i Samsung.

Samsung představil spolu se svými novými vlajkovými modely Galaxy S9 a S9+ svou vlastní verzi jablečných Animoji, kterou nazval AR Emoji. Ta se však bohužel zatím nemůže s Applem příliš rovnat, protože nedosahuje ani zdaleka takové spolehlivosti. Proč tomu však tak je? Přesně na tuto otázku odpověděli lidé ze startupu Loom.ai, od kterého Samsung licenci na tuto zábavičku odkoupil.

Jednou z hlavních zbraní mělo být u AR Emoji vytvoření vlastních animovaných postaviček, které se měly podobat vašemu obličeji. Ty se však bohužel ve výsledku příliš nepovedly a obličeji uživatelů se příliš nepřibližují. Paradoxem však je, že si za tento výsledek můžeme částečně i my sami. Nikoliv tím, že by byly naše obličeje mírně řečeno nepovedené, ale tím, že od telefonu čekáme, že provede veškeré operace bleskově. To je však u AR Emoji velký problém.

Podle lidí ze startupu bylo totiž původně zapotřebí “skenovat“ obličej zhruba 7 minut, než se podařila vytvořit opravdu hezká animovaná kopie. Samsungu však bylo jasné, že dlouhé minuty nikdo této zábavičce nevěnuje a proto se jí rozhodl “osekat”, co to šlo. Výsledek je však bohužel takový, jaký je. Slabinou je však i použití předního fotoaparátu k vytváření AR Emoji. Zatímco Apple využívá k ovládání Animoji revoluční TrueDepth kameru, Galaxy S9 si musí vystačit s “pouhým” 2D obrazem. Je tedy jasné, že i tato skutečnost se na kvalitě neblaze podepíše. 

Na druhou stranu jsou však lidé ze startupu přesvědčení, že jdou všechny (nebo alespoň většina) nedostatků vymazat pomocí softwarových aktualizací, kterými bude Samsung své nové vlajkové lodě zásobovat. Pokud jste tedy ze svého animovaného dvojčete v AR Emoji nešťastní, vězte, že bude líp. 

Diskuze

    Animoji, emoji … jestli tohle někdo miluje, tak to je už totální degenerace. Konec světa se tedy už blíží. Konečně. Zábava bezmozků, jejichž IQ nezvládne víc, než se pitvořit před displejem. Pád na úroveň opic. Ty to dělaj taky.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět