Zavřít reklamu

V minulém roce se začalo díky únikům zajímavých informací čile spekulovat o tom, že Samsung pracuje na ohebném smartphonu, kterým by rád změnil dosavadní trh s chytrými telefony. Práci na podobném projektu později potvrdil i jeho lodivod, čímž nalil všem milovníkům netradičních technologii novou krev do žil. Později se však ukázalo, že si na příchod této novinky ještě nějakou dobu počkáme. Podle dostupných informací totiž ještě neexistuje technologie, která je k výrobě podobných smartphonů potřeba. Díky novým zprávám však víme alespoň to, s jakými prototypy Samsung koketuje.

Na začátku letošního roku se konal v Las Vegas veletrh elektroniky CES 2018. Jelikož na něm lze uzavřít spousty zajímavých partnerství, nemohl na něm jihokorejský gigant chybět. Už tehdy se spekulovalo o tom, že svým partnerům svůj první prototyp ohebného smartphonu Samsung ukázal. Doposud jsme však netušili, jak vlastně první prototyp vypadal. Světlo světa nám do celé zápletky vnesla až nová zpráva portálu The Bell. Zdroje tohoto portálu totiž prozradily, že prototyp, který Samsung předváděl svým partnerům, se skládal hned ze tří displejů o velikosti 3,5”. Dva displeje byly umístěny na jedné straně smartphonu a vytvářely tak 7” plochu, třetí pak byl umístěn “na zádech” a sloužil jako jakési notifikační centrum při sklopeném stavu. Když pak Jihokorejci telefon rozevřeli, údajně prý vypadal takřka jako vloni představený model Galaxy Note8. 

Koncepty skládacího smartphonu od Samsungu:

Tento design bychom však zatím brát jako finální rozhodně neměli. Jak už jsem totiž několikrát uvedl, jednalo se o pouhý prototyp, takže je možné, že jej Samsung ještě výrazně upraví. Jasno by prý mělo být zhruba v červnu tohoto roku, kdy si Jihokorejci stanoví přesný tvar a typ, kterého se pak budou až do konce jeho vývoje držet. Co se týká dostupnosti, Samsung by měl tento telefon na trh uvést již na začátku příštího roku. Počty však budou omezené a budou složit především pro získání zpětné vazby od zákazníků. Pokud u nich uspěje, dá se očekávat, že začne na podobných projektech Samsung pracovat daleko víc. 

Doufejme, že se tedy podobné zprávy zakládají na pravdě a Samsung pro nás skutečně chystá revoluci. Pokud tomu tak bude, zlobit se rozhodně nebudeme. Je totiž jasné, že i když nebude tento telefon rozhodně pro každého, bude velkým technologickým krokem kupředu. 

foldalbe-smartphone-FB

Dnes nejčtenější

.