Zavřít reklamu

Designérský tým Samsungu v případě posledních vlajkových modelů Galaxy S9 a S9+ neprovedl žádné výrazné designové změny oproti loňské generaci. Dokonce se ani nesnažil napodobovat konkurenční iPhone X. Nicméně podle patentu, který Samsung před pár dny získal, by se v budoucnosti jeho zařízení mohla podobat právě jablečnému telefonu. Samsung si totiž patentoval první klon iPhonu X, tedy smartphone s výřezem v horní části obrazovky.

Uživatelé smartphonů s Androidem jsou, co se týká názorů na výřez v horní části obrazovky, rozdělení na dva tábory. Zatímco někteří zesměšňují Apple kvůli zvláštnímu designu iPhonu X, jiní si kupují zařízení s Androidem podobající se vzhledem právě poslednímu jablečnému smartphonu. A vypadá to, že právě druhý zmiňovaný tábor by v budoucnu mohl najít ideální telefon právě v nabídce Samsungu. Ten si totiž podal žádost o patent na smartphone, který vypadá jako by z oka vypadl iPhonu X. Disponuje extrémně tenkým rámečkem okolo celého displeje, přičemž v horní části je onen rušivý element, tedy výřez, do něhož jsou umístěny senzory a přední kamera.

Smartphone od Samsungu má však na rozdíl iPhonu X zakřivený displej. V zadní části má duální fotoaparát, ale žádnou čtečku otisků prstů, kterou najdete na modelech Galaxy S9 a Galaxy S9+. A hlavně stále disponuje 3,5mm konektorem pro sluchátka.

Ovšem musíme poznamenat, že se jedná pouze o ilustraci z patentové přihlášky, nikoliv o přesný design budoucího smartphonu Samsungu, a tak bychom neměli očekávat, že vlajková loď, se kterou společnost příští rok přijde, bude vypadat přesně jako na obrázku. Tak či onak ale paten jasně naznačuje, že v Jižní Koreji hledají způsob, jak minimalizovat orámování nad a pod displejem.

Samsung notch iPhone X FB

Související články

Dnes nejčtenější

.