Zavřít reklamu
Nový Samsung Galaxy A

Samsungům Galaxy S9 a S9+ chybí jedna důležitá funkce

Občas se stává, že s příchodem nového modelu se ze systému mlčky vytratí funkce, která byla součástí několika starších generací a uživatelé se tak navykli ji používat. Stejný scénář se nyní odehrál v případě nových Samsungů Galaxy S9 a Galaxy S9+, odkud záhadně zmizela jedna poměrně dost užitečná funkce.

Studená sprcha přišla pro ty, kteří z nejrůznějších důvodů potřebují nahrávat hovory. Ponechme nyní stranou legálnost jejich počínání, i když například při jednání s úřady či firmami si zákazník rozhodně nepočíná nezákonně. Důležité je, že podle všeho nikomu v Galaxy devítkách „call recording“ nejde.

Samsung sám žádné řešení nahrávání hovorů nenabízí a při dotazech na to, co se stalo, uživatele vykazuje do patřičných mezí s tím, že se musí obrátit na výrobce aplikací třetích stran. Jenže ti se shodují, že řešení nejde i přes hloubkový výzkum najít. „Vypadá to na problém s hardwarem,“ tvrdí například tvůrci oblíbeného řešení ACR, ale nemožnost zprovoznění používané funkce hlásí i ostatní.

Objevují se spekulace, zda to nesouvisí přímo s Android 8 Oreo. Uživatelé ale hlásí, že patrně ne, protože na Google Pixel 2 s Androidem 8.1 hovory nahrávat jde bez problému. Samsung dosud oficiálně nepotvrdil, že by šlo jen o chybu, kterou by mohl v budoucnu odstranit. Případní zájemci o nové telefony by si tak raději měli rozmyslet, jestli jim tato funkcionalita nebude chybět.

V diskusi českého Samsungu nicméně uživatelé připomněli, že to není jediná věc, o kterou postupem času přišli. Dříve šlo třeba naplánovat odeslání esemesky v konkrétní den a čas nebo si zvolit různé zvuky pro esemesky u jednotlivých kontaktů. Nyní však mají uživatelé již smůlu.

zdroj: piunikaweb

Diskuze

  Také S8 již tuto funkci nemá po aktualizaci na Orero 8.0 a to z důvodu ochrany soukromí již nahrávaní druhé osoby není možné

  Reagovat

  Ovšem problémy s přiřazením tonu u SMS se týká i Galaxy S8/S8+ po updatu na Android 8. Myslim, že tam byl problém i s nahráváním hovorů.

  Reagovat

  To je teda pěkně blbé.. jinde jsem ovšem četl že tento problém se týká konkrétně S9/S9+ s čipem Exynos, kde by měla být tato ochrana Samsungem implementována přímo záměrně. S9/S9+ se Snapdragonem se údajeně tento problém netýká. Tak jak to tedy je?

  Reagovat

  Nahrávání s ACR na Samsung Galaxy S8 na Androidu 8 funguje. Žádný problém není.
  Nepleťte lidem hlavy. Používám i nadále. Tony u sms jsem ještě nezkoušel.
  Ale zkusím…..

  Reagovat

  Je to takto: na S8 je nahrávání pomocí ACR bez problémů. Na S9+ nefunguje. Časování SMS na S9+ funguje, jen je tlačítko vlevo vedle okénka pro zprávu a nikoli vpravo nahoře. Vypadla však jedná pěkná funkce na foťáku a to vložení malé fotky z přední kamery do hlavního snímku. Dále na SMS nelze změnit pozadí a barvy zpráv. Škoda ☹️

  Reagovat

  Díky za informaci že nelze na S9 nahrávat hovory tak si holt S9 nekoupím. To je pro mě důležitější funkce než například foťák. Na mém Note8 nahrávání funguje bez problémů. Pouze WIFI hovory se nenahrají, bohužel. Na G6 nahrávalo absolutně všechny GSM i WiFi hovory i přes Bluetooth.

  Reagovat

  Asi by bylo férové, kdyby to Samsung předem oznámil jako novinku minimálně se stejnou pýchou jako třeba AR Emoji. Na několika místech jsem četl to, co by mělo být oficiálním vyjádřením Samsungu s plánem zablokovat nahrávání hovorů i na starších telefonech.
  Samsung dospěl do fáze kdy rozhoduje za zákazníky, jelikož si myslí že nemají vlastní rozum a právní odpovědnost a tak je musí zřejmě ochránit. Asi by se nad tím měly zamyslet i automobilky a dle GPS omezovat rychlost vozidla, tj. na dálnici 130kmh, mimo obec 90kmh, obec 50kmh… aby byla zajištěna ochrana jejich zákazníků a nemohli při řízení vozidla překračovat povolenou rychlost. 😀

  Based on Google’s security policy and local law, Samsung has blocked call recording through 3rd party applications. Thus this operation is intended behavior. However some 3rd party application developers had found a detour to record each voice during calls and applied it to their apps. Those applications have been working on previous Samsung devices whereas is blocked on S9/S9+ device due to improved call recording solutions. So we have a plan to apply this solution on old models.

  https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Call-Recording-werkt-niet-op-de-Galaxy-S9/td-p/445389

  Reagovat

  Zdravím,
  naštěstí tuto funkci nahrávání nepoužívám, tak jsem ani nepostřehl, že schází. Tudíž mě to ani netrápí, ale chápu, že některým to může vadit a jedná se o nepříjemné zjištění. Snad se najde řešení. Co se týče sms, nikdy jsem nepoužíval základní aplikaci na sms, kvůli nepříjemnému zvyku automatického přepínání sms na mms při delším textu. Využívám aplikaci textra, která je graficky jednoduchá, ale nabízí spoustu úprav a smozřejmě zmíněné časování odesílání sms (nevyužívám), nastavení zvuku oznámení u každé konverzace / kontaktu a především ponechávání sms pří delším textu. Samožřejmě je tato aplikace free s reklamou, která není tak otravná, dá se s tím žít, ale lze ji i zakoupit a reklam se zbavit. Používal jsem dlouho sms go, ale z této appky se stala reklamní slátanina a každou aktualizací to šlo do kytek víc a víc… až mi přestaly chodit i sms :). Takže pokud máte problémy s nastavením sms, doporučuji textru :).

  Reagovat

  Nahrávat hovory lze. Ale nahraje se pouze hlas váš. Je to ochrana. Mají to tak jen evropské verze s exynosem. Naplánovat SMS taky jde. Při psaní se podrží tři tečky a zvolí se naplánovat. Zvuky po poslední aktualizaci už jdou taky.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět