Zavřít reklamu

Už dávno neplatí, že svět virtuální reality je pouze pro ty, kteří jsou ochotni za potřebné příslušenství utratit desítky tisíc korun. V dnešní době výkonných chytrých telefonů není nutné si za každou cenu pořizovat drahý headset a k tomu vlastnit nabušený stolní počítač. Virtuální realitu si můžete vyzkoušet i za pár stokorun a stačit vám k tomu bude váš smartphone spolu se základními brýlemi. A právě na jedny takové se podíváme v dnešní recenzi.

VR Box jsou naprosto jednoduché brýle, které umožňují proniknout do světa virtuální realita a 3D objektů. Jedná se o headset, který je vybavený potřebnou optikou a přihrádkou na telefon s maximálními rozměry 16,3 cm x 8,3 cm. Brýle tedy využívají displej telefonu a vám jakožto uživateli převedou skrze optiku obraz do 3D podoby, respektive do virtuální reality. S brýlemi tak můžete například sledovat VR videa na Youtube, používat různé virtuální aplikace nebo hrát hry ze světa virtuální reality. Stejně tak je možné si do telefonu nahrát 3D film a díky brýlím se nechat vtáhnout přímo do dění.

Samotné brýle jsou i navzdory své ceně poměrně dobře zpracované. Okraje brýlí, které přichází do kontaktu s obličejem, jsou vypolstrované, tudíž ani po delší době používání netlačí. Popruhy, pomocí kterých drží brýle na hlavě, jsou pružné a snadno přizpůsobitelné, tudíž si můžete přesně nastavit jejich délku. Jedinou výhradu jsem během používání měl k oblasti usedající na nos, který není vypolstrovaná a ani moc dobře tvarovaná, takže při delším používání brýlí jsem měl nos otlačený. Naopak ale chválím nastavitelnou rozteč optiky a vzdálenost obrazu od očí, díky čemuž si kolikrát vylepšíte podívanou.

Jak už jsem zmínil výše, s brýlemi se můžete ponořit i do světa VR her. Je k tomu potřeba malý herní ovladač, který však vychází na pár stokorun a lze jej zakoupit v setu spolu s VR Box. Ovladač jednoduše spárujete s telefonem skrze Bluetooth a můžete začít hrát. Pro pohyb ve hře je na ovladači připravený joystick a pro akci (střílení, skákání atd.) pak dvojice tlačítek umístěná prakticky v místě ukazováčku. Ovladač disponuje i dalšími pěti tlačítky (A, B, C, D a @), které jsou potřebné jen sporadicky. Na straně se ještě skrývá přepínač mezi Androidem a iOS.

Manuál k brýlím doporučuje využít aplikaci VeeR, kde naleznete souhrn všemožných videí, díky nimž se vám virtuální realita představí. Na první seznámení s VR je to užitečná aplikace, ale osobně jsem moc dlouho nepoužíval. Přesunul jsem se raději do aplikace YouTube, kde v současné době naleznete už stovky VR videí a například i Samsung zde vysílá své konference ve virtuální realitě, které pak můžete s VR Box sledovat. tím nejzajímavějším jsou ale hry ze své vlastní zkušenosti vám mohu doporučit Wrong Voyage VRNinja Kid RunVR X-Racer nebo třeba Hardcode. Ve virtuální realitě a spolu s ovladačem si je užijete.

VR Box nejsou žádné profesionální brýle pro virtuální realitu a ani si na ně nehrají. Stejně tak nečekejte žádnou oslnivou kvalitu obrazu, i když ta je z velké části ovlivněna hlavně rozlišením displeje telefonu (čím vyšší, tím lepší). Jedná se skutečně o jeden z nejlevnějších způsobů, jak si VR svět vyzkoušet a zároveň za to utratit jen pár stokorun. Jde tak o dobrou a o něco kvalitnější alternativu populárního Google Cardboard, a to s tím rozdílem, že VR Box je lépe zpracovaný, pohodlnější a nabízí určité možnosti přizpůsobení.

VR Box FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější