Zavřít reklamu

Včera jsme vás na našem webu informovali o skvělých vyhlídkách analytiků na tržby Samsungu za první čtvrtletí tohoto roku. Zatímco však analytici předpovídali zhruba padesátiprocentní meziroční nárůst zisků, jihokorejský gigant tuto hranici ještě o pár procent posunul. Před malou chvílí totiž svůj odhad zisků za 1. čtvrtletí roku 2018 prozradil. 

Podle jihokorejského giganta se dá za první čtvrtletí tohoto roku očekávat provozní zisk zhruba ve výši 14,7 miliard dolarů, což představuje meziroční navýšení o 57,6%. V minulém roce totiž dosáhl ve stejném období Samsung “jen” na 8,7 miliardy dolarů. Detailnější informace však Samsung bohužel neprozradil. Na potvrzení či vyvrácení útlumu výroby OLED displejů či prodejní čísla nových Galaxy S9 si tak budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Obecně se ale dá očekávat, že velkým tahounem budou paměťové DRAM čipy, jejichž cena vyletěla vloni strmě vzhůru. I díky nim tak pokořil vloni Samsung svůj rekord v tržbách. Naopak útlum výroby OLED displejů pro Apple by nemusel být tak drastický, jak se ve světě tvrdí.

Zajímavé je, že ačkoliv jsou vyhlídky Samsungu minimálně podle výše uvedených informací velmi dobré, akcie společnosti se o něco málo propadly. Podle portálu sammobile může být důvodem hlavně to, že se Samsung spoléhá hlavně na svou divizi polovodičů, která mu generuje obří zisky. Pokud by však její zisky začaly upadat, bylo by to pro akcionáře i samotnou společnost samozřejmě velmi nemilé. Analytici však právě tento průběh předpovídají, protože paměťové čipy si svou vysokou cenu nejspíš dlouho neudrží. 

Samsung logos FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: samsung

Související články

Dnes nejčtenější