Zavřít reklamu
Nový Samsung Galaxy A

Samsung představil kino nové generace. Sídlí ve Švýcarsku a jde o první kinosál na světě s obrazovkou 3D Cinema LED

Samsung pokračuje ve své snaze, aby se tradiční promítací kina stala minulostí. Před nedávnem proto v kinosále Sihlcity společnosti Arena Cinemas ve Švýcarsku nainstaloval světově první obrazovky 3D Cinema LED. 3D varianta obrazovky Cinema LED od Samsungu, která byla navržena a nainstalována ve spolupráci se společností Imaculix AG, si zachovává neměnný jas a divákům používajícím 3D brýle nabízí dokonalé vykreslení textu titulků, obrazu a drobných vizuálních detailů. Na rozdíl od standardních 3D kin poskytuje obrazovka Samsung Cinema LED neměnnou obrazovou kvalitu v celém kinosále, a zajišťuje tak stejně podmanivou podívanou pro diváka na kterémkoli sedadle.

 „Společnost Samsung je velice potěšena, že může ve Švýcarsku představit úplně první obrazovku 3D Cinema LED na světě,“prohlásil Kim Seog-gi, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Máme v plánu spolupráci s dalšími kiny po celém světě, a tak doufáme, že filmy na obrazovce Cinema LED budou moci na vlastní oči sledovat i další diváci.“

Toto vůbec první digitální kino s obrazovkou Samsung Cinema LED vybavenou technologií High Dynamic Range a certifikovanou sdružením Digital Cinema Initiatives (DCI) nabídne švýcarským spotřebitelům divácký zážitek nové generace. Skoro 10,3 m široká a 5,4 m vysoká obrazovka Samsung Cinema LED s téměř 9 miliony pixelů přináší výjimečnou kvalitu obrazu, technickou úroveň a spolehlivost.

Displej Samsung Cinema LED zvýrazňuje na obrazovce obsah prostřednictvím technologie HDR. Všechny vizuální prvky jsou vykreslovány v ultraostrém rozlišení 4K (4096 x 2160) při maximálním jasu na úrovni téměř 10krát vyšší (146 fL), než jak je tomu u běžného kinematografického standardu (14 fL). Výsledný vysoký kontrast je zárukou jasných barev, dokonalé bílé a syté černé, takže je ideální pro 2D i 3D filmy. Ve spojení s nejmodernějšími zvukovými technologiemi značky JBL Professional od společnosti HARMAN International tak přináší vskutku podmanivý zážitek.

„Curych je jedním z nejrychleji rostoucích středisek filmového průmyslu, a tudíž ideálním místem pro představení průlomové technologie, jakou je obrazovka Cinema LED, v tomto regionu,“uvedl Eduard Stöckli, majitel sítě kin Arena Cinemas. „Díky štíhlé konstrukci displeje jsme mohli v kině Sihlcity odstranit promítací místnost, čímž se uvolnil prostor pro další sedadla, takže můžeme našim hostům nabídnout ucelenější, pohodlnější a inovativnější prostředí.“

Obrazovka Cinema LED od společnosti Samsung, která byla veřejnosti poprvé představena v červenci 2017, byla úspěšně nainstalována v korejských městech Soul a Busan a v čínské Šanghaji. Partnerství se společností Arena Cinemas představuje první instalaci displeje Cinema LED od společnosti Samsung v Evropě a vůbec první instalaci obrazovky 3D Cinema LED na světě.

Diskuze

    no nevim..kazdy kdo vi alespon trochu jak funguje ozvuceni kinosalu asi chape ze reproduktory jsou umistene za tzv. “pruzvucnym” platnem uprostred a po stranach platna…ma to celkem dost duvodu proc to tak je..jak chce samsung hrat zvuk skrze “velkou” televizi me neni dost dobre jasne..to nemuze mit realne pouziti v kine..filmovy zvuk je dnes uz velice slozita disciplina a neverim ze by velci producenti filmu nechali udelat v tomto smeru krok zpet ktery se samosebou projevi na navstevnosti (prijmech) z filmu coz jsou v americe dost velke penize..

    Reagovat

    A přesně Vámi zmiňované umístění reproduktorů za plátnem není zrovna nejšťastnější, protože například v Cinestar je při určitých scénách ve filmu vidět, jak se plátno třepe, a to právě vinou hlasitějších zvukových efektů.

    Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět