Zavřít reklamu

Samsung před několika dny oznámil, že se v segmentu čipů udrží před čínskými rivaly. „Technologické překážky v čipech jsou relativně vyšší než v jiných průmyslových odvětvích,“ řekl Kim Ki-nam, šéf divize technologických řešení Samsungu. „K překonání těchto překážek je potřeba více než jen velké krátkodobé investice.“

Kimova divize v loňském roce dosáhla tržeb ve výši 100 miliard dolarů, což představovalo 45 % celkových příjmů společnosti. Samsung v posledních letech zrychlil investice do výroby polovodičů, neboť se snaží rozdrtit soupeře s paměťovými čipy. Jihokorejský gigant si chce udržet svou silnou pozici a nechce cítit ohrožení od čínských výrobců.

Samsung bedlivě pozoruje to, co Číňané dělají. Ki-nam uvedl, že čínské firmy investují do všech typů polovodičů včetně paměťových čipů, ale varoval, že technologické propasti nepřekonají jen krátkodobými investicemi. Samsung svou energii soustředí na to, aby se stal lídrem v daném segmentu, a podle toho si nastavil i celou strategii.

Strategií jihokorejské společnosti je rozšířit nabídku produktů o druhou generaci 10nm DRAM a být o několik kroků před konkurencí. Dále chce vyvinout třetí generaci 10nm DRAM a šestou generaci NAND flash. Samsung se navíc zaměří na to, aby uspokojil rostoucí poptávku po čipech potřebných pro internet věcí, 5G a automobilový průmysl.

samsung-building-silicon-valley FB

Zdroj: The Investor

Související články

Dnes nejčtenější

.