Zavřít reklamu

Minulý rok se zapsal do historie Samsungu zlatým písmem. Jeho zisky totiž vyskočily do rekordních čísel, za což se zasloužily hlavně dodávky OLED displejů a prodej jeho DRAM čipů, jejichž cena šla v minulém roce solidně nahoru. Ani letošek však nevypadá vůbec špatně.

Podle analytiků se minimálně první čtvrtletí tohoto roku Samsungu velmi vydaří. Zatímco v prvních třech měsících loňska činil jeho provozní zisk 8,8 miliard dolarů, letošek by mu měl přinést úctyhodných 13,7 miliard dolarů. Hlavním přispěvatelem do kasy Samsungu pak budou opět prodeje čipů, ze kterých má Samsung obrovské marže. Ani trh se smartphony však v žádném případě nepokulhává. V prvním čtvrtletí totiž Samsung prý dodal zhruba 9,3 milionů nových smartphonů Galaxy S9 a S9+, což je opravdu solidní číslo. Tím spíš, když se začal tento telefon prodávat teprve nedávno, protože jej Samsung představil až 25. února tohoto roku. 

Co naopak přidělává Samsungu vrásky na čele jsou dodávky OLED displejů jeho konkurentovi, kalifornskému Applu. Ten totiž údajně své objednávky výrazně snížil, protože jeho loňská vlajková loď iPhone X nejde na odbyt tak, jak sám očekával. Zda tomu tak však skutečně je se dozvíme až za nějaký čas. 

samsung-fb
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: gsmarena

Související články

Dnes nejčtenější