Zavřít reklamu

Společnosti Samsung a KDDI testovaly nadcházející generaci konektivity pomocí prototypových tabletů podporujících 5G síť. Společnosti testovaly 5G mobilní síť na Okinawa Cellular Stadium, což je stadion s kapacitou pro 30 tisíc fanoušků, přičemž výsledky zveřejnily před několika málo dny. V Japonsku se jednalo o první pokus testování 5G připojení pomocí 5G tabletů, na nichž bylo stahováno a streamováno současně 4K video s využitím spektra milimetrových vln.

Samsung umístil 5G přístupové jednotky na světelnou věž u stadionu, poté tablety, na nichž se streamovalo video přes 5G, rozmístil na sedadla v hledišti.

„5G má silný potenciál vytvořit nové uživatelské zážitky a obchodní modely, které jsou mnohem více dynamické než kdykoliv předtím. Díky spolupráci s KDDI budeme i nadále zkoumat obchodní modely založené na 5G,“ uvedl Youngky Kim, prezident a hlava síťového obchodu společnosti Samsung Electronics.

Tým Samsungu a KDDI využíval 5G technologii s ultra vysokým 28GHz spektrálním pásmem, aby ukázal, že 5G připojení je přístupné velkému počtu uživatelů mobilních zařízení na stadionech, hudebních koncertech, veletrzích a konferencích.

samsung kddi 5g fb
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: Phone Arena

Související články

Dnes nejčtenější