iStores.sk

Co na Galaxy S9 a S9+ říkají v zahraničí? Tady jsou názory odborníků z těch největších magazínů

V polovině března odstartoval prodej Galaxy S9 a Galaxy S9+ v téměř 70 zemích světa. Samsung uvolní své vlajkové lodě do zbytku světa ještě na konci měsíce. První recenzenti vychvalovaly především větší model Galaxy S9+, který se pyšní duálním fotoaparátem. Podle některých je Galaxy S9+ takřka dokonalý telefon, který kombinuje to nejlepší z Galaxy S8+ a Galaxy Note8. Jaké názory mají na Galaxy S9 a Galaxy S9+ odborníci z největších zahraničních médií? Pojďme se je všechny shrnout.

Engadget

Recenzent ze serveru Engadget doufal, že Galaxy S9 oproti předchůdci přinese mnohem více hardwarových a softwarových upgradů. Podle něj funkce fotoaparátu někteří uživatelé až tak neocení, pokud si tedy nezakládají na opravdu kvalitních fotografiích pořízených ve tmě. V podstatě všechny novinky, které přináší asistent Bixby na Galaxy S9 a Galaxy S9+, se dají získat i instalací aplikací třetích stran. Navíc, Samsung nakonec plánuje uvolnit aktualizaci Bixby i majitelům Galaxy S8 a Galaxy Note8.

I přesto je podle recenzenta Galaxy S9 silnou vlajkovou lodí. „Pokud chcete upgradovat ze staršího Android telefonu, stojí za to zvážit Galaxy S9 kvůli jeho vysokému výkonu, rychlosti, schopným kamerám a baterii s dlouhou výdrží.“ Celou recenzi můžete v angličtině zhlédnout na této stránce.

CNET

Galaxy S9: Galaxy S9 je podle recenzenta z CNET pěkný přírůstek do rodiny Galaxy S, ovšem jeho fotoaparát s nízkou světelností není důvod, proč by uživatelé měli upgradovat na nejnovější vlajkovou loď. „Některé nové funkce zaostávají daleko za iPhonem X. Majitelé Galaxy S8 ho mohou přeskočit, ale pro majitele starších Android telefonů je důvod k upgradu.“ Celou recenzi si můžete přečíst na této stránce, opět v angličtině.

Galaxy S9+: „Galaxy S9+ od Samsungu je větší Galaxy S9 a zároveň i model, který je výkonnější,“ uvádí recenzent z CNET. Celou recenzi na většího kolegu si můžete v angličtině přečíst zde.

The Verge

Podle recenzenta serveru The Verge se dalo očekávat, s čím Galaxy S9 a Galaxy S9+ přijdou. Obě zařízení jsou výkonná, mají skvělou obrazovku a velice dobrý fotoaparát. Kromě displeje není Galaxy S9 vůdcem žádné kategorie, ale jedná se ve výsledku o skvělý telefon.

Zase na druhou stranu podle recenzenta majitelé modelu Galaxy S8 pravděpodobně nebudou chtít upgradovat na Galaxy S9, protože rozdíly mezi zařízeními nejsou až tak markantní. Zajímavou nabídkou by mohl být produkt spíše pro majitele Galaxy S7 a starších Android telefonů.

„Předvídatelně, Samsung vytvořil další vynikající vlajkovou loď. Ale má ještě spoustu prostoru pro zlepšení,“ je uvedeno v recenzi, kterou najdete na The Verge.

GSM Arena

Galaxy S9: „Pravdou je, že Galaxy S9 nemůže být významný upgrade pro každého uživatele Galaxy S8,“ uvádí recenzent na GSM Arena. Podle něj žijeme v době, kdy uživatelé upgradují svůj telefon každé dva roky. Byl to předvídatelný přístroj s několika hardwarovými aktualizacemi, ale nedosáhl dostatečného pokroku pro smysluplný generační krok. „Je to spíše Galaxy S8S než S9, ale jsme rádi, že na trh uvedl variabilní clonu,“ dodává. Celou recenzi si přečtěte zde.

Galaxy S9+: Recenzent naopak Galaxy S9+ vychvaluje, že se jedná o úžasný telefon. Celou recenzi na většího kolegu zase zhlédnete zde.

Digital Trends

Galaxy S9: „Galaxy S9 je komfortní a kompaktní telefon, který nabízí fantastický fotoaparát a skvělý výkon. Myslíme si, že S9+ stojí za duální všestrannou kameru, ale je zase těžké ignorovat dokonalou velikost S9,“ uvádí se v recenzi.

Galaxy S9+: „Galaxy S9+ přináší vylepšený design, ale i novou definici fotoaparátu, díky kterému tento telefon vyniká a stojí i za to, že má tak vysokou cenu,“ dodává portál v recenzi na větší model.

Diskuze

    Různé názory, různí recenzenti ale jedno společné- vynikající fotoaparát. Ano z pohledu mobilu je to pravda, z pohledu fotografa mající k dispozici zrcadlovku je to o něčem jiném. Huawei jednoznačně předvedlo, že clona 1.5 není to důležité, ale velký snimač s velkými pixely a v kombinaci s AI přináší podstatné zlepšení. Pokud trend směřuje od telefonování k multimediálnímu zařízení, je kvalitní fotografie a video to podstatné.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Americký Galaxy S9 má výrazně lepší výdrž baterie než model pro Evropu a zbytek světa. A my známe důvod
Samsung začne brzy prodávat Galaxy J3 TOP – levný smartphone s novým Android Oreo
Samsung bude prodávat 128GB variantu Galaxy S9 a S9+, zatím ale ne u nás
Samsung svým patentem naznačil, že připravuje revoluční bezdrátové nabíjení
Čtečka otisků v displeji z režie Samsungu je za rohem. Dostat by ji měl chystaný Galaxy Note9
Samsung Galaxy S9 dostane v následujících týdnech podporu rozšířené reality od Googlu
Samsung ještě před oficiální premiérou odhalil na svých stránkách nový Galaxy J7 Prime 2
Špatná zpráva. Příchod ohebného smartphonu od Samsungu se nejspíš opozdí
Samsung dnes začal prodávat Galaxy S9 a S9+ ve verzi s 256 GB úložištěm
Samsung představil nový procesor, díky kterému se dostanou prémiové funkce i na smartphony střední třídy
Vlajkový model Samsungu má první problém, někteří majitelé Galaxy S9+ si stěžují na nereagující displej
Pouze 30 kusů pro naše čtenáře: Kvalitní sklo PanzerGlass pro Galaxy S9/S9+ teď koupíte se 30% slevou
Nejdražší z nejdražších. Výroba Galaxy S9+ vyšla Samsung dráž než všechny předchozí vlajkové modely
Budoucnost Samsungu jako dodavatele displejů pro Apple je ohrožena
Samsung doplácí na kanibalizaci vlastních produktů. Poptávka po Galaxy S9 je proto je v jeho rodné zemi zatím vlažná.
Fotoaparát nových vlajkových modelů Samsungu je vůbec poprvé poskládán ze součástek z Číny
AR Emoji na Galaxy S9 dostanou postavičky Mickey Mouse a Minnie
Samsung dohání Apple. Galaxy S10 se má novým 3D skenem obličeje vyrovnat Face ID na iPhonu X