Zavřít reklamu

Samsung byl kdysi dominantním hráčem v Číně, což je jeden z nejlukrativnějších trhů se smartphony na světě. Jihokorejská společnost nejenže ztratila vedoucí postavení v zemi, ale také se jí výrazně snížil podíl na tamním trhu. Uznala totiž, že dříve nedokázala porozumět čínským zvyklostem v oblasti retailu a komerce. Samsung však slíbil, že i nadále bude usilovat o to, aby v Číně rostl jako místní čínská společnost.

Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh se na výroční schůzi akcionářů omluvil akcionářům za klesající podíl na čínském trhu. Uvedl, že Čína je složitý trh a že Samsung nyní zkouší různé cesty, jak na něm získat nové zákazníky.

Pro Samsung je velice důležité, aby se vrátil do vedoucího postavení na čínském trhu. Ovšem jeho podíl ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku klesl pod 2 %. Dokonce se žádný jeho telefon nedostal na seznam nejprodávanějších smartphonů v Číně za rok 2017, přičemž na seznamu se objevili Apple a místní výrobci.

Samsung se v září loňského roku rozhodl učinit organizační změny v čínské divizi, aby obnovil svůj růst v zemi. Zjednodušil operace a vyměnil vedoucí pracovníky.

Společnost uvedla, že před dvěma týdny začala v Číně prodávat svou nejnovější vlajkovou loď Galaxy S9. Strategii nastavila tak, že se zaměří na zákazníky, kteří jsou ochotni kupovat prémiové telefony. Jihokorejský gigant navíc navázal spolupráci s místními poskytovateli služeb, jako jsou Mobike, Alibaba, WeChat, Baidu a další, aby v zemi vylepšil funkce umělé inteligence a další služby založené na IoT.

Samozřejmě je vidět, že se opatření vyplatila. Čínský trh se smartphony je opravdu obrovský, ale Samsung si bude schopen znovu získat část svého ztraceného podílu, čímž by upevnil svou pozici na celosvětovém trhu se smartphony.

Samsung Galaxy-S9-camera hearthrate sensor FB

Zdroj: The Investor

Související články

Dnes nejčtenější

.