Zavřít reklamu

Jestli mohou něco uživatelé smartphonů od Samsungu či obecně s Androidem závidět uživatelům využívajícím iOS od Applu, jsou to bezesporu aktualizace systému. Ty má totiž cupertinská společnost zvládnuté velmi dobře a nejen že na ně nemusí zákazníci na různých trzích čekat dlouhé měsíce, ale dokonce jsou jejich smartphony podporovány po dobu čtyř až pěti let. To ve zkratce znamená, že pokud si dnes zakoupíte iPhone od Applu, můžete si být jisti, že na něm budete dostávat další čtyři roky aktualizaci na nejnovější operační systém, který samozřejmě přináší různá vylepšení. Tohle však u Samsungu a jeho modelů neplatí.

Není se tak čemu divit, že je Samsung za tuto skutečnost čas od času tvrdě kritizován a dokonce i soudně popotahován. V roce 2016 na něj například přistála u nizozemského soudu žaloba od neziskové organizace Consumentenbond, která v ní poukazovala na to, že Samsung neposkytuje dvouletou podporu některým jeho modelům. A právě tento soud dnes v Holandsku odstartoval.

Zajímavé je, že Samsung sám garantuje dvouletou podporu svých smartphonů, která však začíná prakticky okamžitě po jejich uvedení na trh. Pokud byste tedy sáhli po telefonu později a zakoupili ho například rok po jeho oficiálním uvedení na trh, užijete si už jen rok podpory, což je podle organizace poměrně zarážející. Trnem v oku je však i to, že Samsung poskytuje daleko delší podporu své prémiové řadě Galaxy S, která dostává aktualizace o poznání déle než modely levnější. Tak by se však podle holandské organizace Samsung chovat samozřejmě neměl a na veškeré své modely by měl nahlížet stejnou optikou.

Dá se očekávat, že své argumenty budou žalobci opírat především o již zmíněný Apple a jeho iOS, což však bude Samsung nejspíše vyvracet rozdílností osobu systémů a hadrwarů smartphonů. Tak či tak však bude soud poměrně zajímavý a o jeho výsledku vás budeme samozřejmě informovat.

Samsung-logo-FB-5

Zdroj: androidpolice

Související články

Dnes nejčtenější

.