Zavřít reklamu

Představení letošních vlajkových lodí Samsungu přineslo vcelku rozporuplné reakce. Ačkoliv jsou nové Galaxy S9 takřka dokonalými telefony těžící hlavně z vynikajícího fotoaparátu, mnozí majitelé loňských Galaxy S8 v nich žádný zásadní posun nespatřují. I kvůli tomu by tak mohl být o tyto telefony o něco menší zájem než sám Samsung čekal.

Pár dní po spuštění předobjednávek se začaly ve světě objevovat první náznaky toho, že je zájem o tyto telefony poměrně malý. Respektive, úplně malý samozřejmě není, nedosahuje však takové úrovně jako tomu bylo u loňských modelů. Tento fakt později potvrdil i jeden z interních zaměstnanců Samsungu. Na zájem o nový Galaxy S9 si posvítil i portál sammobile, který provedl velmi zajímavý průzkum převážně mezi majiteli loňských Galaxy S8. Jeho výsledek pak měl určit, zda je právě pro tyto zákazníky, kteří vlajkové lodě vyhledávají, koupě nového modelu smysluplná či nikoliv. Výsledek si však Samsung za rámeček určitě nedá.

Více než třetina respondentů, přesněji 36 %, odpověděla, že ze svého Galaxy S8 na nový Galaxy S9 přecházet neplánují. Své rozhodnutí pak obhajují tím, že nové vlajkové lodě nepřináší žádné velké upgrady ať už po stránce designu či životnosti baterie. Nárůst výkonu u nich sice je, ten se ale logicky u nejnovějších modelů vždy očekává.

Fotoaparát je zkrátka málo 

Ačkoliv by mohli někteří z vás namítat, že použití duálního fotoaparátu jistě určitou revolucí je, ani tato novinka zkrátka netáhne. U telefonu, jehož cena překračuje 20 tisíc korun, by totiž nejspíš zákazníci čekali i něco víc, než jen lepší fotoaparát. Celých 17 % respondentů pak dokonce uvedlo, že se jim zdá cena nového Galaxy S9 příliš vysoká.

Z průzkumu vyplynulo, že celá pětina respondentů si raději počká na výroční Galaxy S10, které Samsung vypustí v příštím roce. Je totiž poměrně pravděpodobné, že se u tohoto telefonu dočkáme skutečně zajímavých novinek a vylepšení, jelikož Samsung svůj dvouletý cyklus pro obnovu telefonů v posledních letech dodržoval a černý Petr tím pádem padá právě na Galaxy S10.

A co vy? Jaký názor máte na letošní Galaxy S9? Zdají se vám tyto telefony spíše špatným vtipem Samsungu, nebo po nich sáhnete, protože jsou podle vás velmi zdařilým upgradem?

Samsung-Galaxy-S9-packaging-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.