Zavřít reklamu

Více jak třetina majitelů Galaxy S8 si neplánuje pořídit novější Galaxy S9

Představení letošních vlajkových lodí Samsungu přineslo vcelku rozporuplné reakce. Ačkoliv jsou nové Galaxy S9 takřka dokonalými telefony těžící hlavně z vynikajícího fotoaparátu, mnozí majitelé loňských Galaxy S8 v nich žádný zásadní posun nespatřují. I kvůli tomu by tak mohl být o tyto telefony o něco menší zájem než sám Samsung čekal.

Pár dní po spuštění předobjednávek se začaly ve světě objevovat první náznaky toho, že je zájem o tyto telefony poměrně malý. Respektive, úplně malý samozřejmě není, nedosahuje však takové úrovně jako tomu bylo u loňských modelů. Tento fakt později potvrdil i jeden z interních zaměstnanců Samsungu. Na zájem o nový Galaxy S9 si posvítil i portál sammobile, který provedl velmi zajímavý průzkum převážně mezi majiteli loňských Galaxy S8. Jeho výsledek pak měl určit, zda je právě pro tyto zákazníky, kteří vlajkové lodě vyhledávají, koupě nového modelu smysluplná či nikoliv. Výsledek si však Samsung za rámeček určitě nedá.

Více než třetina respondentů, přesněji 36 %, odpověděla, že ze svého Galaxy S8 na nový Galaxy S9 přecházet neplánují. Své rozhodnutí pak obhajují tím, že nové vlajkové lodě nepřináší žádné velké upgrady ať už po stránce designu či životnosti baterie. Nárůst výkonu u nich sice je, ten se ale logicky u nejnovějších modelů vždy očekává.

Fotoaparát je zkrátka málo 

Ačkoliv by mohli někteří z vás namítat, že použití duálního fotoaparátu jistě určitou revolucí je, ani tato novinka zkrátka netáhne. U telefonu, jehož cena překračuje 20 tisíc korun, by totiž nejspíš zákazníci čekali i něco víc, než jen lepší fotoaparát. Celých 17 % respondentů pak dokonce uvedlo, že se jim zdá cena nového Galaxy S9 příliš vysoká.

Z průzkumu vyplynulo, že celá pětina respondentů si raději počká na výroční Galaxy S10, které Samsung vypustí v příštím roce. Je totiž poměrně pravděpodobné, že se u tohoto telefonu dočkáme skutečně zajímavých novinek a vylepšení, jelikož Samsung svůj dvouletý cyklus pro obnovu telefonů v posledních letech dodržoval a černý Petr tím pádem padá právě na Galaxy S10.

A co vy? Jaký názor máte na letošní Galaxy S9? Zdají se vám tyto telefony spíše špatným vtipem Samsungu, nebo po nich sáhnete, protože jsou podle vás velmi zdařilým upgradem?

Diskuze

  Já rozhodně počkám na S10, nevidím žádný velký skok mezi S8 a S9. Pokud se jim podaří aplikovat čtečku otisků do displeje, zvětšit baterii a vnitřní paměť za rozumnou cenu, určitě rád upgraduji ?.

  Reagovat

  Taky souhlasím, S8 mi funguje spolehlivě. Vizuálně se jedná o skoro stejný mobil. Aktuální fotoaparát i za špatných světelných podmínek dostačuje. S koupí dalšího mobilu počkám.

  Reagovat

  Rozhodně bych nepřecházel z S8, který jsem měl od Listopadu. Ale jelikož žena potřebovala nový telefon, tak S8 šla k ní a já šel do S9ky. Spokojenost

  Reagovat

  Ja si pockam na S12-13. SX (S10),zase takova bomba taky nebude. S9 je opravdu jen facelift se super fotakem na plusku. Chujoviny se smajliky neni nic pro me.

  Reagovat

  Ja si S9 koupil a jsem zklamany. Tolik vychvalovany fotoaparat a kdyz fotim lidi, co jsou v pohybu, casto se jim rozmazou obliceje a fotka se nepovede. To u S7 neexistovalo. Nejvetsi tragedie je vydrz baterie. To vedet, nikdy bych ho nevymenil za 2 roky starou S7, ktera se starou baterii vydrzela dele.

  Reagovat

  Já jsem na S9 Plus přešel z S7 Edge a po třech týdnech si ten přechod nějak neumím sám před sebou obhájit…jsem samozřejmě s telefonem velmi spokojen.
  Peněz nelituji, jen jsem asi od S9 čekal trochu víc.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články