Zavřít reklamu

Samsung výrazně zapracoval na smartphonech ze série Galaxy A, které už dávno nepatří mezi smartphony střední třídy, neboť by se svými funkcemi a hardwarovým vybavením mohly bez problémů kandidovat na vlajkové lodě. Ukázkovým příkladem jsou zařízení Galaxy A8 a Galaxy A8+, o nichž jsme vás už několikrát informovali. Jihokorejský gigant proto přináší do skupiny smartphonů střední třídy nová zařízení, a to konkrétně Galaxy A6 a Galaxy A6+.

Samsung pracuje na novinkách zvaných Galaxy A6 a Galaxy A6+, které se v letošním roce objeví na několika trzích.

Před nedávnem benchmarkové testy ukázaly, že Galaxy A6 získá procesor Exynos 7870 a 3 GB paměti RAM. Větší kolega Galaxy A6+ dostane zase procesor Snapdragon 625 od Qualcommu a 4 GB paměti RAM. Sice menším zklamáním je starší generace Bluetooth 4.2, přestože Galaxy A8 už podporuje Bluetooth 5.0.

Oba telefony obdržely před několika dny potřebné certifikace od Wi-Fi Alliance a Bluetooth SIG. Poběží na novém systému Android 8.0 Oreo s vlastním uživatelským rozhraním. V současné době nejsou k dispozici podrobnější informace o specifikacích těchto zařízení, nicméně můžeme očekávat, že budou mít podobné vybavení jako ostatní telefony střední třídy.

Samsung zatím neprozradil ani cenu. Galaxy A6 a Galaxy A6+ se v nadcházejících měsících začnou prodávat v Evropě, Rusku a na Středním východě.

Galaxy A5 2016 FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější