Zavřít reklamu

Ačkoliv je bezdrátové nabíjení jistě velmi zajímavé a mnoho uživatelů jej využívá každý den, není jeho nynější podoba zcela ideální a ačkoliv již není k nabití telefonu potřeba jeho připojení ke kabelu, stále je tu nutnost položit jej na jedno místo a nemanipulovat s ním. To by se ale mohlo v dohledné době změnit.

V roce 2016 si Samsung patentoval u Světové organizace duševního vlastnictví poměrně zajímavou technologii, která by mohla bezdrátové nabíjení posunout na zcela novou úroveň. Podle patentu by totiž rád Samsung svá zařízení nabíjel přes speciální “základnu”, v jejímž dosahu by se zařízení bez problému nabíjelo. Pokud by se pak uživatel vzdálil z dosahu nabíječky, zařízení by se přesto nabíjelo skrze jakési reflektory, které by dosah pole, ve kterém by se zařízení nabíjelo, prodlužovaly. V praxi by se tedy zařízení nabíjelo prakticky kdekoliv v místnosti bez ohledu na to, zda by zrovna leželo na stole či byste jej využívali.

Představa takovéto možnosti nabíjení je velmi lákavá, nemyslíte? Přesto však zatím nejásejte. Jak už jsem totiž psal v úvodním odstavci, jedná se zatím o pouhý patent a jeho realizace je ještě opravdu daleko. Ostatně, podobných patentů si technologické společnosti registrují opravdu spousty a jen zlomek z nich nakonec skutečně patří světlo světa. Faktem však je, že “revoluce” je u bezdrátového nabíjení skutečně potřeba. Proč by to tedy nemohlo být zrovna díky tomuto patentu?

Samsung Galaxy S8 wireless charging FB

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější

.