Zavřít reklamu

Samsung i nadále posiluje své postavení na globálním trhu s prémiovými televizory, přičemž si stanovil cíl prodat v letošním roce 1,5 milionu QLED televizorů. Jedná se o velice ambiciózní cíl vzhledem k tomu, že v loňském roce prodal 1 milion televizorů. Pokud by prodejnost dosáhla skutečně stanoveného cíle, jednalo by se o 50% meziroční nárůst.

Podle průmyslových zdrojů si televizní divize Samsungu stanovila cíl prodat 1,5 milionu QLED televizorů, aby porazila konkurence na globálním trhu s prémiovými televizory. Pokud společnost prodá skutečně tolik QLED televizorů, zvýší celkově i průměrnou prodejní cenu.

Samsung čelí na tomto trhu silné konkurenci, takže skutečně bude muset soustředit veškerou svou energii na to, aby splnila stanovený cíl. „Strategií je zvýšit své příjmy tím, že se soustředíme na prodej drahých televizorů,“ uvedl ve své tiskové zprávě Samsung.

Samsung chce podle mnohých analytiků získat zpět své vedoucí postavení na globálním trhu s prémiovými televizory, a to poté, co v loňském roce poprvé za dvanáct let spadl na třetí místo. První dvě místa obsadily společnosti Sony a LG.

Samsung zhruba před třemi týdny představil QLED televizory na veletrhu v New Yorku. Přináší inovace, co se designu i technologií týká, například slibuje kontrastní technologii Direct Fully Array. Dokonce se jedná o první řadu inteligentních televizorů od Samsungu s integrovaným asistentem Bixby.

Jihokorejská společnost před několika dny také odhalila ceny svých QLED televizorů, o nichž jsme vás informovali v tomto článku. Za nejlevnější model zaplatíte 1 500 dolarů a za nejdražší 6 000 dolarů.

qled samsung fb
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější