Zavřít reklamu

Samsung je světovým lídrem na trhu s OLED displeji, a proto se stal jediným dodavatelem OLED panelů pro iPhone X. Apple klade poměrně vysoké nároky na kvalitu OLED displejů, přičemž jihokorejský gigant byl jedinou společností, která dokázala dodat OLED displeje v žádoucí kvalitě a požadovaném množství.

Apple však začal rozšiřovat dodavatelský řetězec, a tak Samsung musel snížit objem výroby OLED panelů. Ovšem spekuluje se o tom, že kalifornská společnost začne vyrábět displeje pro své telefony pod vlastní střechou, čímž je budoucnost Samsungu pochopitelně ohrožena.

Apple má údajně tajnou výrobní linku v Kalifornii, na které testuje výrobu microLED displejů. Právě technologie microLED by se mohla stát nástupkyní současné technologie OLED. Oproti OLED má microLED spoustu předností, například má vyšší energetickou efektivitu při zachování stejně rychlé obnovovací frekvence, perfektní vykreslení černé barvy a velice dobrý jas.

Spekuluje se o tom, že během několika následujících let by měl Apple přejít na microLED displeje, a tím upustit od OLED panelů. Zpočátku bude používat microLED u Apple Watch, a to tak do dvou let, a potom do tří až pěti let začne novou technologii aplikovat na iPhony.

Samsung také pracuje na microLED technologii, například názornou ukázkou, kde je technologie využitá, je 146palcový televizor The Wall. Znepokojující však je, že pokud si Apple začne vyrábět obrazovky pro iPhony sám, jihokorejského giganta už nebude potřebovat.

Samsung The Wall MicroLED TV FB

Zdroj: Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější

.