Zavřít reklamu

Ačkoliv nám Samsung představil svou novou vlajkovou loď teprve před pár týdny, na světlo světa začínají pomalu prosakovat informace o novinkách, které chystá pro model pro rok 2019. Podle zprávy korejského deníku The Bell totiž pracuje na 3D senzorech, díky kterým by mohl konkurovat TrueDepth přední kameře iPhonu X.

Podle dostupných informací začal Samsung spolupracovat s izraelským startupem, se kterým by rád vyvinou svůj vlastní 3D senzor pro rozpoznávání obličeje u chystaného Galaxy 10. Tímto vylepšením by se tak zabezpečení jeho telefonu značně zvedlo, jelikož doposud používal pouze 2D sken, který se však nemůže 3D skenu zcela adekvátně rovnat. Pro jeho překonání totiž stačila jednu chvíli i pouhá fotografie, což je však u 3D skenu vyloučeno.

Těžko říci, jak by systém Samsungu fungoval. Pokud by se však přidržel alespoň částečně tomu, který používá Apple, dočkali bychom se systému využívajícího desítek tisíc laserů, které oskenují obličej a podle svého uloženého skenu pak porovnávají, zda se tvář uživatele, který se snaží telefon odemknout, shoduje s předlohou, která je v telefonu uložena. Není to však jen odemykání telefonu, co by se při použití této technologie výrazně zlepšilo. Díky použití 3D senzorů by totiž mohl Samsung výrazně vylepšit i své nové AR Emoji, které se co do propracovanosti nemohou s konkurenčními Animoji od Applu příliš rovnat. Jableční Animoji totiž kopírují výrazy uživatelů opravdu přesně, což se u AR Emoji říci úplně nedá.

Takhle by vypadal Galaxy S9 s výřezem jako má iPhone X:

Hon za Applem 

Že je technologie Applu velmi propracovaná potvrdil i přední světový analytik Ming-Chi Kuo. Ten následně dokonce prohlásil, že se výrobci telefonů s Androidem podobné technologii přiblíží nejdříve za dva a půl roku. Pokud by se však Samsungu skutečně vlastní 3D sken obličeje vyrobit podařilo, předběhl by Kuovu předpověď o rok a půl (počítáme-li, že se Galaxy S10 představí na přelomu prvního čtvrtletí příštího roku).

Uvidíme, jak se tedy bude projekt nadále vyvíjet a zda se jej Samsungu podaří zdárně dokončit. Pokud však chce být jihokorejský gigant v tomto směru konkurenceschopný a s Applem chce držet krok, nejspíš mu nic jiného nezbývá. Sken obličeje totiž začíná hrát v autentizaci uživatelů důležitý prim a i legendární sken otisků prstů za sebou začíná pomalu ale jistě zanechávat.

Galaxy X S10 FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější