Zavřít reklamu

Jedním z největších strašáků majitelů chytrých telefonů je bezesporu jejich poškození. Mnozí výrobci si totiž oblíbili v poslední době využití skla nejen na displej, ale také na tělo telefonu, díky čemuž jej lze například nabíjet bezdrátově. S tímto vylepšením jde však samozřejmě ruku v ruce i větší riziko rozbití. Sklo je totiž v porovnání s kovem daleko křehčí, takže jej lze poškodit mnohem snáz. Jak se však zdá, nový Galaxy S9 a S9+ jen tak nepoškodíte.

Chodíte rádi ven nebo děláte práci, při které vám často telefon padá a rozbijí se?  Máme pro vás výborné řešení! Podívejte se, jaké odolné telefony vám současný trh může nabídnout.

Samsung se u svých nových vlajkových lodí chlubil tím, že u nich použil opravdu velmi tvrdé sklo Gorilla Glass 5 a pevnější kovový rám, který jeho tělo lemuje. Díky těmto vylepšením by tak měl být na rozbití opravdu méně náchylný A podle videa, které na YouTube nahrála společnost SquareTrade, tomu tak skutečně je. Sklo sice samozřejmě praská, nikoliv však tak jako u loňských Galaxy S8.

Jak můžete vidět na videu sami, telefony se poškodily již po prvním pádu na beton zhruba z 1,8 metru. Na druhou stranu z nich však žádné velké střepy nelétají, s čímž jste se však u loňských modelů při rozbití setkat mohli. Telefony jsou navíc testovány bez krytu, což jim samozřejmě na “životnosti” nepřidává. Poměrně obstojně navíc prošly telefony i testem prohýbání či jakousi simulací pračky bez vody, kdy telefony soustavně narážely do stěn točícího se kvádru, ve kterém byly uzavřeny.

Podtrženo, sečteno, telefon sice poškodíte, podle SquareTrade to však jde poměrně ztuha. Díky tomu si tak vysloužily nové Galaxy S9 a S9+ titul pro nejodolnější telefon z trojice Galaxy S8, Galaxy S9 a iPhone X.

Galaxy S9 reálné fotografie:

Pokud tedy po novém Galaxy S9 pokukujete a jeho poškození se bojíte, nejspíše můžete své obavy klidně hodit za hlavu. Při standardním zacházení, kdy na něm budete mít obal, se totiž poškození obávat i po různých drobných pádech zřejmě nemusíte.

Samsung-Galaxy-S9-packaging-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější