Zavřít reklamu

Samsung dominuje na trhu s polovodičovými paměťmi, přičemž jihokorejská společnost se snaží posílit své postavení tím, že investuje do dalších výrobních linek. V březnu loňského roku Samsung oznámil, že vyčlenil 8,7 miliardy dolarů na vybudování výrobních linek pro NAND flash paměti v Hwaseongu v Jižní Koreji a v Xianu v Číně.

Vypluly na povrch další informace, které tentokrát tvrdí, že Samsung plánuje rozšířit výrobky linky v Xianu v Číně, neboť chce pokrýt rostoucí poptávku po flash pamětech.

Zvyšující se poptávka po polovodičích způsobila, že Samsung rozšiřuje výrobní závody, aby si udržel dominantní postavení na trhu. Už v minulém měsíci se společnost rozhodla investovat do výrobních linek pro výrobu paměťových čipů v Pyeongtaeku v Jižní Koreji. První výrobní linka v továrně v Pyeongtaeku spatřila světlo světa zhruba před dvěma lety. Výroby čtvrté generace V-NAND paměťových čipů se zde začala vyrábět v červenci roku 2017.

Očekává se, že Samsung zahájí rozšíření výrobního závodu v Xianu tento měsíc. Samsung se rozhodl k těmto účelům uvolnit 7 miliard dolarů, které by měly být do závodu postupně investovány v následujících třech letech.

samsung-budova-FB

Zdroj: SamMobile

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.