Zavřít reklamu

Hlavní zbraní nového Samsungu Galaxy S9, který jihokorejský gigant před pár týdny představil, by měl být bezesporu jeho zadní fotoaparát. Na tom si dal totiž Samsung opravdu záležet a vnukl mu variabilní clonu s možností přepínání z f/ 1,5 až na f/ 2,4. Krom toho má však svůj 12 MPx fotoaparát i opticky stabilizovaný, což byste mohli ocenit hlavně při nahrávání videí, které budou díky tomu stabilní. Tušíte však, jak vlastně celý tento systém funguje?

Youtuber JerryRigEverything, který vás již včera naučil zprůhlednit záda nového galaxijního telefonu, se do rozebírání Galaxy S9 pustil a samozřejmě se zaměřil i na fotoaparát. Ještě předtím, než se do rozboru videa pustíme, na něj však mrkněte.

Jak můžete na videu sami vidět, optická stabilizace objektivu je opravdu citlivá a měla by zaručit skutečně perfektní nerozklepané záběry. Clona se pak mění na vnějšku čočky a ovládá jej mechanizmus, který vidíte vlevo (youtuber s ním i hýbe). Celý proces zajišťuje malý spínač, který je ovládán elektronicky a automaticky.

Hlavním důvodem použití proměnlivé clony je docílit perfektních fotografií při takřka každém světle. Zatímco clona f/1,5 je využívána spíše ve scénách s nízkou úrovní osvětlení, f/2,4 se naopak použije v prostředí, kde je světla nadbytek a fotografie by tak mohly být přeexponovány.

Takto vypadá rozebraný Galaxy S9+:

Jak tedy můžete sami vidět, fotoaparát se u nového Galaxy S9 opravdu povedl. Bude však pro úspěch tohoto modelu skvělý fotoaparát dostatečným lákadlem? Uvidíme v následujících týdnech.

Samsung Galaxy S9 back camera FB

Související články

Dnes nejčtenější

.