Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že se u letošního Galaxy Note9 nejspíše dočkáme čtečky otisků prstů implementované do displeje, což by jistě potěšilo všechny, kteří se s umístěním na zádech telefonu doposud nesžili. Podle předního světového analytika je však toto řešení pro letošek nejspíše tabu.

Analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který se ve svých předpovědích již několikrát pravdě výrazně přiblížil, vydal včera poměrně zajímavou zprávu, ve které se právě na čtečku otisků prstů v displeji u chystaného Galaxy Note9 zaměřuje. Dobré zprávy však rozhodně nepřináší. Ačkoliv se totiž Samsung o toto řešení skutečně pokoušel, kvůli neúspěchům a nedostatku času od něj nakonec upustil.

Koncept Galaxy Note9 od Techconfigurations:

 

Přestože se u Galaxy Note9 čtečky pod displejem nejspíš nedočkáme, Kuo je k její budoucnosti poměrně optimistický. Je totiž přesvědčen o tom, že se v budoucnu dočkáme možnosti odemykat telefon přiložením prstu na jakoukoliv část obrazovky. Naopak skenu obličeje či oční duhovky Kuo příliš nevěří a považuje tyto autentizační metody za méně spolehlivé.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se Kuo ve své předpovědi skutečně trefil či nikoliv. Pravdou však je, že pokud by byl Samsung schopný čtečku otisků prstů skutečně pod displej implementovat, těžko říci, zda to udělá už u modelu Note9. Podle dostupných informací by totiž měly být letošní modely spíše jakousi evolucí a revoluce v pravém slova smyslu se dočkáme až s příchodem Galaxy S10 či Galaxy X příští rok. Právě této řadě by totiž tato novinka slušela nejspíš daleko více a udělala by z ní opravdu atraktivní telefon. Nechme se však překvapit.

Galaxy-Note-fingerprint-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější