Zavřít reklamu

Snaha Samsungu vytvořit ze své Bixby dokonalou umělou asistentku nabírá na obrátkách. Jihokorejský gigant totiž koupil podle čerstvých informací v loňském roce egyptský startup Kngine, který se právě umělou inteligencí zabývá.

Startup Kngine začal na svém projektu s umělou inteligencí pracovat již v roce 2013. Za pět let se mu podařilo vytvořit AI, která je schopná procházet weby, různé podnikové dokumenty, knihy FAQ či různé protokoly o zákaznických službách, ze kterých pak následně vysublimuje určité znalosti, se kterými pak dále operuje. Podle Kngine se tak jejich umělá inteligence poměrně zdárně blíží fungování lidského mozku. Se všemi zjištěnými informacemi se nejdříve seznámí a pokusí se je pochopit, poté si je začne rozdělovat do podskupin podle různých závislostí a ty pak následně kombinuje tak, aby byla odpověď na požadovanou otázku co možná nejpřesnější.

Tyto snahy samozřejmě nezůstaly bez ohlasů a již v roce 2014 obdržel startup první investice od Samsungu a od egyptského Vodafone. Jihokorejský gigant se pak o tři roky později rozhodl startup odkoupit a nyní v něm vlastní 100% podíl. Dá se tedy předpokládat, že by mohl svou chytrou asistentku Bixby zlepšit i díky této akvizici.

Snad se tedy Samsungu druhá verze jeho chytré asistentky opravdu vydaří a ukáže nám, že i když vstoupil do tohoto odvětví poměrně pozdě, musí se s ním počítat. Na druhou stranu je nám však jasné, že dokud bude Bixby podporovat pouhých pár jazyků, bude její využitelnost pro svět poměrně malá. Ale kdo ví, třeba nás za pár měsíců Samsung mile překvapí i češtinou a slovenštinou.

Bixby FB

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.