Zavřít reklamu

Jednou z nejatraktivnějších funkcí nových Samsungů Galaxy S9 je bezesporu i schopnost natáčet ultra zpomalená videa při 960 snímcích za sekundu. Tuto funkcionalitu obstarává nový obrazový snímač ISOCELL s integrovanou pamětí DRAM. Zásadní ovšem je, že Samsung si zmíněnou komponentu vyrábí zcela sám, což nám ve výsledku naznačuje, že natáčení super slow-motion videí bude možné nejenom na Galaxy S9 a S9+, ale brzy také na dalších zařízeních jihokorejců. A co víc, jako pravděpodobné se jeví, že Samsung bude součástku dodávat i dalším společnostem figurujícím na trhu se smartphony.

Jako velice pravděpodobné se jeví, že super zpomalená videa nabídne i Apple ve svém nadcházejícím modelu iPhonu, který by měl spatřit světlo světa tradičně na podzim. Samsung je totiž už nyní výhradním dodavatelem OLED displejů do iPhonů X, v minulosti pro americkou společnost dodával i procesory a další komponenty, a tak je dost možné, že si od něho Apple vezme i další součástku.

Hlavní benefit nového třívrstvého obrazového snímače ISOCELL Fast 2L3 od Samsungu spočívá především v integrované DRAM, která poskytuje rychlé čtení dat pro zachycení rychlých pohybů při zpomaleném záběru a stejně tak obstarává zachycení ostřejších fotografiích. Rychlé čtení také výrazně zlepšuje zážitek z fotografování, protože snímač je schopen zachytit snímek při velmi vysokých rychlostech, snižuje zkreslení obrazu při fotografování rychle se pohybujících objektů, jako například jedoucí auto po dálnici. Podporuje 3-dimenzionální redukci šumu pro jasnější snímky za špatných světelných podmínek a také vykreslení HDR v reálném čase.

Samsung Galaxy S9 Plus camera FB

zdroj: Samsung

Související články

Dnes nejčtenější

.