Zavřít reklamu

Dávno není tajemstvím, že Samsung pracuje na skládacím telefonu, který je v současné době označován jako Galaxy X. Před několika dny jsme vás informovali, že CEO mobilní divize Samsungu DJ Koh na veletrhu WMC 2018 potvrdil, že jihokorejský gigant skutečně pracuje na skládacím smartphonu. Ovšem neprozradil, kdy zařízení, na které všichni s nadšením čekáme, spatří světlo světa.

Prozatím vůbec netušíme, jak bude Galaxy X vypadat, i když se už objevily různé koncepty. Patenty jsou však tím nejlepším zdrojem, z nichž si můžeme udělat představu o tajemném přístroji. I když není jisté, že telefon bude mít finální podobu vyobrazenou právě v patentech, tak nám pomáhají nahlédnout do myšlenek firmy. Samsung získal už několik různých patentů na skládací telefon a nyní do své sbírky přidává další. Bohužel ani ty nejnovější neodhalují technologii, specifikace či materiály a týkají se opět pouze designu.

Asi nejzajímavějším patentem je z nové trojice, je skládací smartphone podobající se nedávno představenému ZTE Axonu M. Zatímco ZTE Axon M používá dva samostatné displeje pro skládací design, patent Samsungu napovídá, že Galaxy X bude jeden velký skládací displej. Druhý patent znázorňuje smartphone bez fyzických tlačítek a portů. I když by vypadal opravdu úžasně, otázkou zůstává, zda by byl praktický. Poslední patent, který Samsung získal, se týká spíše nositelné elektroniky, což by byl v podstatě displej, který by bylo možné dát si na zápěstí. Jednalo by se o zařízení na hranici s chytrým telefonem a chytrými hodinkami. Všechny tři zmíněné patenty si můžete prohlédnout v galerii výše.

Koncepty skládacích telefonů od Samsungu:

 

Samsung foldalbe-smartphone-FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: Patently Mobile

Související články

Dnes nejčtenější