Zavřít reklamu

Výdrž baterie je v posledních letech kvůli zvětšujícím se displejům smartphonů velmi ožehavým tématem. Zákazníci totiž od výrobců žádají, aby jim jejich smartphony i přes to, že disponují velkým displejem, vydržely na jedno nabití co možná nejdéle a nemuseli se naopak strachovat o to, že jim telefon vypoví uprostřed dne službu a jinak než za pomocí nabíječky jej neoživíte. Této skutečnosti si je velmi dobře vědom i jihokorejský Samsung, který si s výdrží baterií u svých telefonů v posledních letech pohrával a pokoušel si jí maximalizovat, co to jen šlo. Pokud však čekáte, že se mu podařilo výrazné prodloužení výdrže baterie i u nového Galaxy S9, nejspíš budete lehce zklamaní.

I letos se Samsungu podařilo svou novou vlajkovou loď “zúspornět” a její výdrž baterie tak při určitých úlohách protáhnout. Například přehrávání hudby se spuštěným Always On Display se protáhlo ze 44 hodin u Galaxy S8 na 48 hodin u modelu nového. Čtyřhodinové prodloužení pak zaznamenal i “pluskový” model, který vydrží hrát místo 50 hodin rovnou hodin 54.  Pokud však Always On Display deaktivujete, u menšího modelu se při poslechu hudby rázem dostanete z 67 hodin na slušných 80. V případě většího modelu si pak užijete ještě o další tři hodiny více. Tím však velké prodlužování výdrže baterie končí. Při dalším porovnání loňského a letošního modelu totiž zjistíte, že si dále polepšil jen u hovoru, který můžete u menšího modelu protáhnout ze 20 na 22 hodin, “plusko” si pak polepšilo jen o hodinu a z 24 hodin se vyšvihlo na 25 hodin.

Co se týče přehrávání videa či sufrování na internetu na WiFi, 3G či LTE síti, telefon vám při těchto činnostech vydrží stejně jako loňský model. Při pohledu na tabulku je však jasné, že toto zjištění není rozhodně k zahození, protože ani výdrž loňského modelu nebyla u těchto činnosti vůbec špatná. Pokud byste však nad novým Galaxy S9 uvažovali jen a pouze kvůli delší životnosti baterie, upgrade z loňského modelu by nejspíš žádný velký smysl neměl (pokud tedy samozřejmě na telefonu neposloucháte od rána do večera hudbu).

Jak už jsem tedy psal v předchozím odstavci, baterie vás v porovnání s Galaxy S8 neoslní, rozhodně však v konečném zúčtování neurazí. Na týdenní výdrž baterie smartphonu si však budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Na pořadu dne jsou totiž v tuto chvíli spíše úchvatné obří displeje od okraje k okraji.

galaxy s8 vs galaxy s9
Galaxy-S9-Hands-on-45

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější

.