Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách představil Samsung na veletrhu MWC v Barceloně nový Samsung Galaxy S9 a a spolu s ním i jeho většího brášku Galaxy S9+. Ačkoli se změny odehrály především v oblasti fotoaparátu, zvuku, výkonu – tedy uvnitř telefonu, i design prošel minoritní aktualizací. Konkrétní podobu telefonu ve všech u nás dostupných barevných variantách si nyní můžete prohlédnout na tiskových fotografiích v galeriích níže.

Významnější proměnou prošla záda telefonu, a to hlavně u většího pluskového modelu. Galaxy S9+ se totiž chlubí duální fotoaparátem, tedy dvěma snímači, které spolupracují a dokáží tak vytvořit zajímavé portrétové fotografie s bokeh efektem a zároveň lze díky spodnímu teleobjektivu používat optický zoom.

Změnilo se i umístění čtečky otisky prstů, která se u obou modelů nově nachází přímo pod fotoaparátem a k tomu se navíc otočila o 90 stupňů do horizontální podpory. Samsung si od tohoto kroku slibuje hlavně lepší ohlasy od zákazníků, kteří si u loňských „es-osmiček“ stěžovali na špatně dostupný snímač, na který nebylo snadné dosáhnout prstem při držení telefonu v jedné ruce. Zároveň je také nová pozice univerzální a tudíž přístupnější pro leváky.

V České republice budou oba modely dostupné ve třech barevných variantách – Midnight Black (černá), Coral Blue (modrá) a zcela nové barvě Lilac Purple (purpurová). Ceny Galaxy S9 bude 21 999 Kč (64 GB) a 24 499 Kč (256 GB), u Galaxy S9+ pak 24 499 Kč (64 GB) a 26 999 Kč (256 GB). Telefony je možné si už předobjednat a pokud tak učiníte do 8.3., pak telefon obdržíte v pátek 9.3. – tedy o celý týden před oficiálním zahájením prodeje.

Midnight Black

Galaxy S9:

Galaxy S9+:

Coral Blue

Galaxy S9:

Galaxy S9+:

Lilac Purple

Galaxy S9:

Galaxy S9+:

Další tiskové fotografie:

Galaxy S9 all colors FB

Související články

Dnes nejčtenější

.