Zavřít reklamu

Samsung včera konečně představil tolik očekávané smartphony Galaxy S9 a Galaxy S9+. Spolu s řadou novinek dvojice přichází s vylepšenými bezpečnostními funkcemi pro autentizaci a přístup k datům.

Samsung představil skener oční duhovky u nešťastného modelu Galaxy Note7. Později se funkce dostala i do Galaxy S8 a Galaxy Note8, nicméně nejnovější vlajkové lodě se pyšní propracovanějším systémem. Snímač oční duhovky byl vylepšen, a tak dokáže identifikovat vzorky duhovky i z větších vzdáleností.

Inteligentní skenování kombinuje snímání duhovky a rozpoznávání obličeje

Technologie rozpoznávání obličeje byla zavedena už v Galaxy S8, avšak Samsung na ní zapracoval, a tak je v Galaxy S9 o něco lepší. Využívá více dat k rozpoznávání odlišných vlastností obličeje, dokonce dokáže rozpoznat obličej z různých úhlů.

Samsung navíc kombinuje snímání duhovky, rozpoznávání obličeje a inteligentní technologie, aby vytvořil bezproblémový systém založený na biometrické autentizaci. Systém nazval Intelligent Scan.

Funkce Intelligent Scan analyzuje vaši tvář, okolní světelné podmínky a určuje ideální způsob autentizace pro odemknutí zařízení. Jednoduše řečeno, jedná se o inteligentní autentizační systém, který automaticky vybírá, zda telefon odemkne na základě rozpoznání obličeje, nebo skenování duhovky v závislosti na tom, v jakém prostředí se nacházíte. Uživatel tak telefon odemkne v různých prostředích bez problémů.

Kombinace dvou různých řešení by měla usnadnit autentizaci také uživatelům, kteří mají něco přes obličej, například šátek. Samsung plánuje integrovat funkci také do různých aplikací počínaje Samsung Pass.

Galaxy S9 disponuje ještě čtečkou otisků prstů, a tak ho odemknete pohledem, dotykem anebo zadáním hesla. Záleží na vás, co vám vyhovuje.

Samsung Galaxy S9 in hand FB

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.