Zavřít reklamu

Před několika měsíci vyplulo na povrch, že Samsung představí společně s Galaxy S9 a Galaxy S9+ ještě příslušenství zvané DeX Pad. Opravdu jsme se dočkali odhalení dockovací stanice Dex Pad, která nastupuje na místo loňské DeX Station.

Sice se na první pohled zdá, že DeX Pad se od Dex Station liší pouze designem, nicméně příslušenství nabízí mnohem více novinek.

V loňském roce společně s Galaxy S8 přišla na trh i krabička DeX Station, která dokázala proměnit vlajkovou loď na počítač a přetransformovat Android do desktopové podoby. Samsung však na stanici zapracoval a změnil design, přičemž zvolil podobu „naležato“. I když se může zdát, že jihokorejský gigant udělal krok vzad, konstrukce má význam. Promění displej Galaxy S9 na touchpad. Vlajkovou loď tedy využijete podobně jako notebookový touchpad, například když s sebou nebudete mít zrovna myš.

Pokud jste používali DeX Station, tak jistě víte, že jste potřebovali ještě pro práci ještě myš. Ovšem v případě stanice DeX Pad žádnou myš potřebovat nebudete, protože displej telefonu ji dokonale nahradí.

Předchůdce měl omezené rozlišení na 1080p, které však v případě DeX Pad odpadá. U externího monitoru si tak můžete nastavit rozlišení až 2560 × 1440, a tak hry vypadají mnohem lépe. Konektivita je víceméně stejná. K dispozici máte dva klasické USB porty, jeden port USB-C  a HDMI. DeX Pad však na rozdíl od Dex Station už nemá ethernetový port.

Samsung ještě neprozradil, na kolik DeX Pad vyjde, ale vzhledem k tomu, že jeho předchůdce stál okolo 100 dolarů, můžeme očekávat, že cena se bude pohybovat okolo této hranice.

dex pad fb

Zdroj: SamMobile, CNET

Související články

Dnes nejčtenější

.