Zavřít reklamu

Samsung vydal aplikaci Samsung Max, která šetří mobilní data, monitoruje využití dat, rozšiřuje zabezpečení Wi-Fi a spravuje soukromí aplikací. V podstatě se nejedná o zcela novou aplikaci, ale znát ji můžete jako Opera Max, která byla předinstalovaná na vybraných zařízeních Galaxy. V loňském roce však aplikace Opera Max skončila, nicméně služba jako taková bude dostupná i nadále, a to pod názvem Samsung Max. Špatnou zprávou pro některé uživatele je, že aplikace Samsung Max bude dostupná pouze na smartphonech jihokorejského giganta, a tak majitelé jiných značek mají smůlu.

Aplikace bude předinstalovaná na všech smartphonech řady Galaxy A a Galaxy J prodávaných v Indii, Argentině, Brazílii, Indonésii, Mexiku, Nigérii, JAR, Thajsku a Vietnamu. Uživatelé z jiných zemí a jiných zařízení si mohou aplikaci stáhnout z Google Play nebo Galaxy Apps.

Samsung uvádí, že aplikace je součástí jeho iniciativy Make for India, jejímž cílem je vyvíjet hardware a software pro zákazníky v Indii.

Aplikace má dvě hlavní funkce, a to režim úspory dat a režim ochrany soukromí. První se podíváme na režim úspory dat. Sleduje využití dat různými aplikacemi a zjišťuje příležitost pro jejich úsporu. Jakmile je funkce aktivována, komprimuje obrázky, videa, hudební soubory a webové stránky (pouze http, nikoliv https), aby se vyčerpalo co nejméně mobilních dat.

Další funkcí je režim ochrany soukromí, který nabízí další vrstvu zabezpečení, pokud uživatel přistupuje na internet přes veřejné a nedůvěryhodné hotspoty Wi-Fi, neboť s vlastním proxy serverem komunikuje šifrovanou cestou.

Předchozí aplikace Opera Max nabízela podobné funkce. Samsung však vylepšil uživatelské rozhraní, které koresponduje s designem Samsungu, a obohatil aplikaci o nějaké další funkce.

samsung max fb

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.