Zavřít reklamu

Premiéra nového Galaxy S9 a S9+ je doslova za dveřmi a díky nesčetným únikům už v podstatě známe přesnou podobu nového vlajkového modelu Samsungu. Oproti loňským modelům se v případě designu mnoho změn neudálo. Na zádech se pouze přemístila čtečka otisků prstů pod fotoaparát, Plus model dostal druhou čočku a mírně se také změnila šířka a zakřivení rámečků okolo displeje. Už teď je více než jasné, že Galaxy S9 bude konkurenceschopný a Samsung tak opět vyzve svého největšího rivala a jeho vlajkový iPhone X. Jak moc se ale bude design obou soupeřících telefonů podobat či lišit? To se nám rozhodl ukázat designér Martin Hájek.

Martin je designér s českými kořeny, který se věnuje zejména návrhu konceptů produktů z nabídky Applu, a to ať už těch chystaných nebo již vytvořených, u kterých ukazuje možná vylepšení. Nyní se ale trochu nečekaně zaměřil na jihokorejský Samsung a jeho chystaný Galaxy S9, který ve svých renderech vyobrazit dokonale hlavní díky faktu, že již v podstatě známe jeho design do posledních detailů. Martin tak Galaxy S9 vyobrazil vedle iPhonu X a my máme možnost si prohlédnout, v čem všem se budou po stránce designu oba telefony lišit.

Zatímco v minulých letech se vrcholové modely obou rivalů podobaly, postupem času si od sebe obě společnosti drží odstup a každá svůj telefon ubírá trochu jiným směrem. Apple vsadil na výřez a plochý displej, hrany z nerezové oceli a skleněná záda. Samsung naopak na jednolitý horní a dolní rámeček, zahnutý displej, hliníkové hrany a dokonce zachoval i domovské tlačítko, i když částečně v softwarové podobě.

Samsung Galaxy S9 vs iPhone X render FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější