Zavřít reklamu

Doufali jste, že budou letošní vlajkové lodě Galaxy S9 a S9+ levnější nebo alespoň stejně drahé jako loňské modely Galaxy S8 a S8+? Pak vás možná lehce zklameme. Poté, co jsme vás včera na našem webu informovali o tom, že cena oproti loňsku podle zdrojů serveru Phone Arena o pár stokorun vyskočí, totiž dnes tuto informaci potvrdil i jeden z nejspolehlivějších leakerů současnosti Evan Blass. Žádné drama to však naštěstí není.

Že je vám toto jméno již povědomé? Není divu. Není tomu tak dávno, co jsme vám servírovali několik povedených renderů letošních “es devítek” právě od tohoto leakera. I s nimi se však trefil do puntíku, což o jeho “jasnovidecké” schopnosti nebo spíše dobré informovanosti skvěle vypovídá. Pojďme se ale rovnou podívat na ceny, které Evan prozradil.

Od loňska se téměř nezvednou 

Podle Evana bude začínat cena menšího modelu Galaxy S9 na 841 eurech, což je podle nynějšího kurzu zhruba 21 270 korun. Větší model, který dostane do vínku duální fotoaparát, pak bude Samsung prodávat za 997 euro, tedy nějakých 25 220 korun. Pokud tedy tyto ceny porovnáme se včerejšími, zjistíme, že si menší model Galaxy S9 o pár stokorun polepšil a svou cenou se nyní blíží ceně loňského Galaxy S8, který startoval na 21 990 korunách. Větší model se však kvůli novému fotoaparátu a pár dalším vylepšením nejspíše zdražení nevyhne a místo 24 990 korun, na kterých začínala loňské “es osmička plus”, začne nejspíše o pár stokorun výše. Zcela přesně však tuto cenu samozřejmě nevíme, protože při jejím určování závisí na spoustě faktorů. I takový kurz Eura, který se může nepatrně měnit, totiž cenu bez problému o pár desítek či stovek korun posune.

Nechme se tedy překvapit, jakou cenu nakonec Samsung na své nové vlajkové lodě nalepí. Zatím to však vypadá, že žádné obří zdražení na obzoru není, což je pro mnohé z nás skvělá zpráva. Stoprocentní jistotu však budeme mít až po pondělním představení.

Galaxy-S9-render-Benjamin-Geskin FB

Dnes nejčtenější

.