Zavřít reklamu

Vlajkové smartphony jsou rok od roku dražší, což je v případě naší republiky dáno částečně i kurzem koruny vůči dolaru a dalšími faktory. Nicméně i samotné společnosti základní ceny svých telefonů neustále zvyšují a dokonalým příkladem je Apple a jeho iPhone X, jehož cena startuje na 30 000 Kč a končí dokonce na 35 000 korunách. Ani vlajkové lodě Samsungu nejsou nejlevnější a ačkoli jsou svou cenou ještě nedosáhnout na konkurenční iPhone, tak i přesto jejich cena bude letos vyšší než u loňských modelů.

Podle jednoho zdroje, který sdílel i renomovaný zahraniční server Phone Arena, bude Galaxy S9 s 64GB úložištěm stát 8790 norských korun a větší Galaxy S9+ (64GB) pak dokonce 9790 norských korun. To v přepočtu na české koruny dělá 23 000 Kč resp. 25 600 Kč za Galaxy S9+.

Detailní rendery Galaxy S9 a Galaxy S9+ od @OnLeaks:

Jistě vás napadlo, že na vyšší ceně se podepsal méně výhodný kurz. Jenže cena Galaxy S9/S9+ bude vyšší na norském trhu vyšší  i v porovnání s loňským Galaxy S8/S8+, a to o 1200 resp. 1300 norských korun. Podobný nárůst ceny lze tedy očekávat i v případě České republiky, i když situace by mohla být o něco příznivější vzhledem k aktuálně silné české koruně.

Při navštívení českého srovnávače Heuréka navíc zjistíte, že jeden z e-shopů už Galaxy S9 do své nabídky zařadil a nasadil mu cenovku 22 519 Kč. To je sice jen drobný nárůst oproti 21 990 Kč, za který se při startu prodeje prodával na tuzemském trhu Galaxy S8, avšak oficiální ceny se ještě mohou změnit.

Samsung-Galaxy-S9-render_FB

Související články

Dnes nejčtenější

.