Zavřít reklamu

Premiéra vlajkových modelů Samsungu, tedy dua Galaxy S9 a Galaxy S9+ je už za dveřmi, a tak není divu, že právě očekávaná novinka je v technologickém světě jedním z hlavních témat tohoto týdne. I když se telefon představí teprve v neděli a do prodeje by měl zamířit až o dva týdny později, tak už se některým šťastlivcům dostal do rukou. Jedním z vyvolených je i uživatel vystupující po přezdívkou Wan997 z Redditu, který na fóru prozradil, co všechno vrcholový model jihokorejského giganta nabídne.

Detailní rendery Galaxy S9 a Galaxy S9+ od @OnLeaks:

Wan997 měl tu čest si s telefonem hrát celé dvě hodiny, během kterých ho navíc příslušná osoba seznámila se všemi novinkami a následně mu je ukázala. Uživatel tak na Redditu vyzval zvědavce, aby se ho zeptali na vše, co je o telefonu zajímá a následně jim na otázky odpovídal. Zajímavostí také je, že v rukou držel variantu s procesorem Exynos 9810, která se mimo jiné bude prodávat i v Evropě, zatímco v USA nabídne Samsung modely s procesorem Snapdragon 845.

Designové novinky

Oba modely budou po stránce designu velmi podobné svým předchůdcům z minulého roku, tedy Galaxy S8 a S8+. Výjimkou bude pouze přemístěná čtečka otisků prstů pod fotoaparát a o něco užší rámeček pod displejem. Větší Plus model (Galaxy S9+) pak nově nabídne duální fotoaparát a s ním i příslušné funkce známé z Galaxy Note8.

Vylepšený fotoaparát

Dokonce i uživatelské rozhraní bude velmi podobné jako na loňských modelech. Proměnou prošla nativní aplikace pro fotoaparát, kde se nově přepíná mezi jednotlivými módy pomocí tlačítek umístěných u horního okraje displeje namísto swipnutí doleva či doprava. Funkce Live Focus (portrétní režim) je pochopitelně exkluzivitou pro Galaxy S9+, který bude disponovat dvojicí zadních fotoaparátů.

AR Emoji

Jednou z nových funkcí telefonu budou 3D emoji, které nabídnou oba telefony. Jedná se o smajlíky využívající rozšířenou realitu (AR Emoji), které by měly být údajně pokročilejší, než u konkurenčního iPhonu X od Applu. Novinka funguje tak, že si uživatel vyfotí selfie a tu následně software přetvoří do animovaných avatarů. Z těch jsou poté vytvořeny samolepky a gify, které mohou být sdíleny na sociální sítě a odesílány přátelům skrze komunkační aplikace jako Messenger, WhatsApp atd.

Super zpomalená videa

Chybět nebude ani spekulovaná podpora super slow-motion, kdy oba telefony zvládnou natočit video při 960 fps. Nicméně je otázkou, při jakém rozlišení bude možné video s takto vysokou obnovovací frekvencí možné natočit. Další zajímavou novinkou by měla být tzv. živá uzamčená obrazovka, kdy si uživatel bude moct na uzamčenou obrazovku jako pozadí nastavit 7-sekundové video, které se začne automaticky přehrávat po rozsvícení displeje. Výhodou je, že funkce by měla být zároveň šetrná k baterii.

Stereo reproduktory

Další novinkou, která rozhodně stojí za zmínku, jsou stereo reproduktory. O těch se také spekulovalo již před týdny, nově jsou ale potvrzeny a jak reproduktoru v Galaxy S9, tak i ty v Galaxy S9+ by měly nabídnout zvuk AKG. Zatímco jeden reproduktor bude na zpodní straně zařízení, tím druhým bude reproduktor používaný pro volání, který se nachází nad displejem zařízení. Stejně má řešené stereo reproduktory i Apple u svých iPhonů.

Další zajímavosti

Vylepšení se dočká i virtuální asistentka Bixby, který bude nově schopna živě překládat různé nápisy, texty atd. Stačí jen namířit kameru například na nějakou ceduli v cizím jazyce a Bixby vám v rozšířené realitě ukáže překlad do podporovaného jazyka (pravděpodobně angličtina a další). Podobně například dnes funguje překladač od Googlu.

Zajímavé je, že uživatel nepotvrdil příchod nové sociální sítě od Samsungu, o které jsme vás informovali zde. Uhssup, jak by se měla síť jmenovat, dokonce neměla na telefonu ani zastoupení v podobě specializované aplikace. Nabízí se tak domněnka, že ji Samsung na konferenci jen představí světu, ale mezi veřejnost ji vypustí až později.

Řeč byla i o výkonu zařízení a samozřejmě Galaxy S9 i S9+ budou výkonnější než jejich předchůdci, což už ani není žádným překvapením. Co se baterie týká, tak Galaxy S9 by měl disponovat akumulátore o kapacitě 3 000 mAh a Galaxy S9+ pak 3 500mAh baterií. Kapacity jsou tedy stejné jako u Galaxy S8 resp. Galaxy S8+.

Galaxy S9 render FB

Související články

Dnes nejčtenější

.