Zavřít reklamu

Samsung představil své nové SDD, které nabídne neuvěřitelných 30TB úložiště. Jedná se tak nejen o největší SSD disk v nabídce společnosti, ale rovnou na celém světě. Disk v 2,5″ formátu je určen především pro firemní zákazníky, kteří nechtějí mít svá data na vícero paměťových discích.

Samsung PM1643 je vyroben z 32 kusů 1TB flash NAND flashů, z nichž každý obsahuje 16 vrstev 512Gb V-NAND čipů. To je dostatek místa k uložení asi 5700 filmů ve FullHD rozlišení nebo zhruba 500 dní nepřetržitého záznamu videa. Nabízí také impozantní sekvenční čtení a zápis rychlostí až 2100 MB/s a ​​1 700 MB/s. To je hodnota přibližně třikrát vyšší, než jaké rychlosti dosahují průměrné SDD určené pro obyčejné spotřebitele.

Samsung-30.72TB-SSD_03

Samsung si své prvenství u SDD udržel

Už v březnu roku 2016 společnost představila tehdejší novou sérii SDD disků s úložným prostorem až 16TB. Ten byl rovněž určen pro firemní zákazníky a to především kvůli ceně, jenž se vyšplhala v přepočtu na skoro čtvrt milionu korun.

V srpnu 2016 se pokusila společnost Seagate svého konkurenta předběhnout a to díky svému SDD disku, který nabídl neuvěřitelných 60TB. Jednalo se ovšem o 3,5″ formát, nikoli 2,5″, jak nabízí Samsung. Zároveň šlo spíše o pokus, který se na trhu neobjevil.

Stále zatím není jasné, kdy půjde letošní novinka od Samsungu do prodeje a velký otazník zůstává i za cenou. Ta bude navýšena i o robustnější provedení disku a jeho záruku na 5 let. Společnost chce zároveň vydat i několik dalších verzí nabízející nižší kapacity. Viceprezidentka Jaesoo Han také v tiskové zprávě uvedla, že společnost bude nadále agresivně reagovat na poptávku po SDD discích nabízejících přes 10TB. Bude se i snažit o přechod firem z pevných disků (HDD) na SDD.

Samsung 30TB SSD FB

Zdroj: samsung

Dnes nejčtenější

.