Zavřít reklamu

Už na konci tohoto týdne se přestaví nejnovější vlajková loď Samsungu – Galaxy S9 a Galaxy s9+. Není tak divu, že úniků v posledních dnech přibývá a zařízení se tak postupně odhaluje zvědavé veřejnosti. Nyní se menší Galaxy S9 ukázal v celé své kráse na dvou fotografiích, které ukazují jeho přední i zadní část a opět tak potvrzují některé očekávané vlastnosti.

Nejnovější únik Galaxy S9 + další únik z AndroidHeadlines:

Zachycený Galaxy S9 je v barevném provedení Midnight Black, což by měla být jedna ze čtyř barevných variant, ve kterých budou oba modely nabízeny. Další zajímavostí je nápis „Secured by Knox“, která se vyobrazuje při zapínání zařízení. Je však otázkou, zda se jedná o stále stejnou Knox ochranu jako u ostatních telefonů od Samsungu, či jihokorejští inženýři připravili pro novou vlajkovou loď nějakou speciální potažmo vylepšenou ochranu, která si vysloužila i nové označení při načítání systému.

Fotografie zadní strany pak opět potvrzuje dvě předpokládané vlastnosti. Tou první je, že menší Galaxy S9 skutečně nabídne jen jeden fotoaparát, zatímco větší varianta Galaxy S9+ by měla disponovat fotoaparátem duální a tím i všemi jeho výhodami, které již známe z Galaxy Note8. Druhou vlastností resp. novinkou je přemístěná čtečka otisků prstů, která se nově nachází pod fotoaparátem. Zvláštní ale je její horizontální orientace, která tak úplně nekoresponduje s tím, že telefon smartphone používáme především na výšku. Nicméně nezbývá nám než si počkat, jak bude čtečka fungovat v praxi, zcela určitě má ale Samsung vše odzkoušené a s rozpoznáním otisku tak nebude být snímač pravděpodobně jediný problém.

Kromě této malé designové změny se Galaxy S9 dočká oproti svému předchůdci i dalších novinek, které budou zejména softwarové nebo tzv. skryté pohledu uživatele. Dočkat bychom se měli smajlíků využívajících rozšířenou realitu (obdoba Animoji v iPhonu X), živého překladu od Bixby, vylepšeného uživatelského rozhraní fotoaparátu a skutečně špičkového výkonu. To vše nám Samsung předvede během své konference na MWC 2018 v Barceloně už tuto neděli 25. února.

Galaxy S9 Galaxy S9 Plus render
Samsung Galaxy S9 leak FB

Zdroj: fx.weico.cc

Dnes nejčtenější

.