Zavřít reklamu

Samsung u loňských vlajkových lodí Galaxy S8 a S8+ představil nový design obrazovky zvaný Infinity Display. V podstatě se jedná o marketingový termín používaný Samsungem k označení displeje, jemuž se běžně říká „bezrámečkový“.

Doposud byl Infinity Display omezen pouze na vlajkové lodě z řady Galaxy, nicméně Samsung se rozhodl, že design propůjčí i dalším smartphonům ze svého produktového portfolia. Začátkem letošního roku světlo světa spatřily prvotřídní telefony střední třídy Galaxy A8 (2018) a Galaxy A8+ (2018) disponující právě oním displejem, ovšem ne přesně tím, který najdete na Galaxy S8 a Galaxy S8+. U „áček“ zvolil Samsung nezakřivenou variantu.

Samsung si chce udržet dominanci a zvýšit ziskovost

Divize Samsung Display poskytne bezrámečkový displeje i dalším chytrým telefonům střední třídy. Společnost nebude však dodávat ostatním výrobcům smartphonů zakřivené Infinity displeje, které znáte z Galaxy S8 a Galaxy S8+, jednat se bude o rovné OLED panely, které byly použité právě u řady A8. Jsou totiž levnější než zakřivené alternativy.Samsung Display se k tomuto kroku rozhodl, aby si udržel dominantní postavení a zvýšil ziskovost. V současné době si na trhu s OLED panely drží 95% tržní podíl.

Samsung chce diverzifikovat klientskou základnu, tudíž hledá další společnosti, které od něj budou odebírat OLED panely. Soustředí se tedy konkrétně na značky, jež chtějí u smartphonů střední třídy používat namísto LCD modernější OLED. Dále se bude Samsung zaměřovat na televizory s vysokým rozlišením a zakřivené obrazovky.

Galaxy S8

Zdroj: The Investor

Dnes nejčtenější

.