Zavřít reklamu

V posledních letech se čím dál více technologických společností zaměřuje na sledování zdraví svých zákazníků pomocí různé nositelné elektroniky. Není se čemu divit. Zdravotnický průmysl je zlatý důl a pokud se svými technologiemi dokáží v tomto odvětví prosadit, mohou sklízet ovoce ještě hodně dlouho. I kvůli tomu se proto tyto společnosti snaží své produkty neustále inovovat a svým zákazníkům přinášet možnosti, které jim doposud žádní jiní výrobci v takovémto formátu nenabídli. A přesně to je i případ jihokorejského Samsungu a jeho chystaných smartwarch Gear S4.

Chytré hodinky či náramky zvládají měřit srdeční tep již poměrně dlouhou dobu a tudíž již nikoho tato možnost neoslní. Podle patentů společnosti Samsung bychom se však mohli dočkat u jeho nové generace chytrých hodinek něčeho daleko zajímavějšího – měření krevního tlaku. Celá technologie by měla fungovat díky světelným paprskům vycházejícím ze spodní strany hodinek, přesně jako tomu je u měření srdeční frekvence, a následného dekódování pomocí různých algoritmů. Uživatel, který by hodinky s měřením krevního tlaku využíval, by tak ve výsledku ani netušil, že je jeho tlak snímán.

samsung-files-patent-for-blood-pressure-tracking-smartwatch
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Pokud by se Samsungu vytvoření chytrých hodinek, které by dokázaly měřit jak srdeční frekvenci, tak krevní tlak, skutečně povedlo, znamenalo by to rozhodně v tomto průmyslu solidní revoluci. Zájem mezi uživateli nositelné elektroniky by totiž bez pochyby byl, což by pro Samsung znamenalo zlatý důl. Jeho chytré náramky a hodinky se totiž neprodávají tak dobře, jak by nejspíše sám chtěl a tato vzpruha by mohla nemilou skutečnost změnit. Respektive, dobře se sice prodávají, na konkurenční Apple však výrazně ztrácí a to by právě mohla novinka ve formě měření krevního tlaku alespoň částečně změnit. Nechme se tedy překvapit, zda se Samsungu skutečně technologie pro měření krevního tlaku podaří vytvořit a zda bude natolik spolehlivá, že svět přesvědčí, že do ní má cenu investovat.

samsung-gear-s4-fb
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější