Zavřít reklamu

V posledních letech se čím dál více technologických společností zaměřuje na sledování zdraví svých zákazníků pomocí různé nositelné elektroniky. Není se čemu divit. Zdravotnický průmysl je zlatý důl a pokud se svými technologiemi dokáží v tomto odvětví prosadit, mohou sklízet ovoce ještě hodně dlouho. I kvůli tomu se proto tyto společnosti snaží své produkty neustále inovovat a svým zákazníkům přinášet možnosti, které jim doposud žádní jiní výrobci v takovémto formátu nenabídli. A přesně to je i případ jihokorejského Samsungu a jeho chystaných smartwarch Gear S4.

Chytré hodinky či náramky zvládají měřit srdeční tep již poměrně dlouhou dobu a tudíž již nikoho tato možnost neoslní. Podle patentů společnosti Samsung bychom se však mohli dočkat u jeho nové generace chytrých hodinek něčeho daleko zajímavějšího – měření krevního tlaku. Celá technologie by měla fungovat díky světelným paprskům vycházejícím ze spodní strany hodinek, přesně jako tomu je u měření srdeční frekvence, a následného dekódování pomocí různých algoritmů. Uživatel, který by hodinky s měřením krevního tlaku využíval, by tak ve výsledku ani netušil, že je jeho tlak snímán.

Pokud by se Samsungu vytvoření chytrých hodinek, které by dokázaly měřit jak srdeční frekvenci, tak krevní tlak, skutečně povedlo, znamenalo by to rozhodně v tomto průmyslu solidní revoluci. Zájem mezi uživateli nositelné elektroniky by totiž bez pochyby byl, což by pro Samsung znamenalo zlatý důl. Jeho chytré náramky a hodinky se totiž neprodávají tak dobře, jak by nejspíše sám chtěl a tato vzpruha by mohla nemilou skutečnost změnit. Respektive, dobře se sice prodávají, na konkurenční Apple však výrazně ztrácí a to by právě mohla novinka ve formě měření krevního tlaku alespoň částečně změnit. Nechme se tedy překvapit, zda se Samsungu skutečně technologie pro měření krevního tlaku podaří vytvořit a zda bude natolik spolehlivá, že svět přesvědčí, že do ní má cenu investovat.

Zdroj: phonearena

Dnes nejčtenější

Další články