Zavřít reklamu

Duální fotoaparáty jsou mezi výrobci chytrých telefonů doslova hitem posledních dvou let. Samsung do tohoto rozjetého vlaku naskočil v polovině minulého roku a na podzim s příchodem Galaxy Note8 ukázal, jak si funkce duálního fotoaparátu představuje. Nicméně dva fotoaparáty byly běžně vyhrazeny pro smartphony vyšší třídy, tedy vlajkových modelů. To však chce Samsung nyní zásadně změnit se svou novou technologií, se kterou dostane dvě nejoblíbenější funkce oblíbené funkce – úpravu zaostření (bokeh) a fotografování za špatných světelných podmínek (LLS) – také do levných smartphonů.

Jihokorejská společnost totiž představila ucelené řešení pro telefony se dvěma fotoaparáty, které obsahuje obrazové snímače ISOCELL Dual a proprietární software zajišťující přítomnost obou výše zmíněných funkcí. Samsung Electronics chce své komplexní řešení nabídnout i dalším výrobcům smartphonů, kteří tak snadno implementují dva fotoaparáty a jejich funkce do svých telefonů.

Samsung ISOCELL-Dual

Chytré telefony se dvěma fotoaparáty mají dva obrazové snímače, které získávají různé světelné informace, a umožňují tak nové funkce, jakou je například úprava zaostření a fotografování za špatných světelných podmínek. Díky těmto přednostem jsou špičková mobilní zařízení se dvěma fotoaparáty na vzestupu. Integrace dvou fotoaparátů však může být pro výrobce původního zařízení (OEM) obtížným úkolem, jelikož vyžaduje časově náročnou optimalizaci mezi OEM a různými dodavateli zabývajícími se vývojem snímačů a algoritmického softwaru. Komplexní řešení společnosti Samsung pro telefony se dvěma fotoaparáty tento proces zjednoduší a umožní mobilním zařízením střední a základní třídy využívat některé fotografické funkce, které jsou k dispozici především u zařízení vyšší třídy vybavených dalším procesorem obrazového signálu.

V zájmu urychlení vývoje a odstranění potíží při optimalizaci chytrých telefonů se dvěma fotoaparáty nabízí nyní společnost Samsung jako první v oboru komplexní řešení, které zahrnuje snímače ISOCELL Dual a algoritmický software optimalizovaný pro tyto snímače. To umožní mobilním zařízením střední a základní třídy využívat populární funkce, které nabízí existence dvou fotoaparátů, např. úpravu zaostření a fotografování za špatných světelných podmínek. Samsung poskytuje svůj algoritmus pro úpravu zaostření k sadě obrazových snímačů s rozlišením 13 a 5 mexapixelů a algoritmus pro fotografování za špatných světelných podmínek k sadě dvou snímačů s rozlišením 8 Mp, aby zjednodušil jejich implementaci ze strany OEM.

Galaxy J7 dual camera FB

Dnes nejčtenější

.