iStores.sk

Samsung představil technologii, která dostane kvalitní duální fotoaparáty i do levných smartphonů

Duální fotoaparáty jsou mezi výrobci chytrých telefonů doslova hitem posledních dvou let. Samsung do tohoto rozjetého vlaku naskočil v polovině minulého roku a na podzim s příchodem Galaxy Note8 ukázal, jak si funkce duálního fotoaparátu představuje. Nicméně dva fotoaparáty byly běžně vyhrazeny pro smartphony vyšší třídy, tedy vlajkových modelů. To však chce Samsung nyní zásadně změnit se svou novou technologií, se kterou dostane dvě nejoblíbenější funkce oblíbené funkce – úpravu zaostření (bokeh) a fotografování za špatných světelných podmínek (LLS) – také do levných smartphonů.

Jihokorejská společnost totiž představila ucelené řešení pro telefony se dvěma fotoaparáty, které obsahuje obrazové snímače ISOCELL Dual a proprietární software zajišťující přítomnost obou výše zmíněných funkcí. Samsung Electronics chce své komplexní řešení nabídnout i dalším výrobcům smartphonů, kteří tak snadno implementují dva fotoaparáty a jejich funkce do svých telefonů.

Chytré telefony se dvěma fotoaparáty mají dva obrazové snímače, které získávají různé světelné informace, a umožňují tak nové funkce, jakou je například úprava zaostření a fotografování za špatných světelných podmínek. Díky těmto přednostem jsou špičková mobilní zařízení se dvěma fotoaparáty na vzestupu. Integrace dvou fotoaparátů však může být pro výrobce původního zařízení (OEM) obtížným úkolem, jelikož vyžaduje časově náročnou optimalizaci mezi OEM a různými dodavateli zabývajícími se vývojem snímačů a algoritmického softwaru. Komplexní řešení společnosti Samsung pro telefony se dvěma fotoaparáty tento proces zjednoduší a umožní mobilním zařízením střední a základní třídy využívat některé fotografické funkce, které jsou k dispozici především u zařízení vyšší třídy vybavených dalším procesorem obrazového signálu.

V zájmu urychlení vývoje a odstranění potíží při optimalizaci chytrých telefonů se dvěma fotoaparáty nabízí nyní společnost Samsung jako první v oboru komplexní řešení, které zahrnuje snímače ISOCELL Dual a algoritmický software optimalizovaný pro tyto snímače. To umožní mobilním zařízením střední a základní třídy využívat populární funkce, které nabízí existence dvou fotoaparátů, např. úpravu zaostření a fotografování za špatných světelných podmínek. Samsung poskytuje svůj algoritmus pro úpravu zaostření k sadě obrazových snímačů s rozlišením 13 a 5 mexapixelů a algoritmus pro fotografování za špatných světelných podmínek k sadě dvou snímačů s rozlišením 8 Mp, aby zjednodušil jejich implementaci ze strany OEM.

Diskuze

    Ahoj.Mám běžný mobil Honor 9 s dual.foto-ale s rozlišením 12 a 20 Mpx,takže s rozlišením daleko lepším za 9.800,-.Tak nevím proč to má být něco lepšího?!!!!!!!!!!!!Neznám však světelnost objektivů a zpracování softverem.Už jsem starý pardál a tak vím že některá novinka je vlastně zastaralá.Poučte staříka zda má pravdu.Míra z Českého ráje.

    Reagovat

    Máš pravdu Míro z Českého ráje, mám taky Honor 9 a tohle, o čem píšou u Samsungů(levných) bude mít taky levný výsledek. Optika bude slabá, světelnost taky a jen software to nevyřeší. Bude to něco mezi levným Oukitelem, Doogee atd., kde je dual foto a střední třídou. Jen pro ten pocit, že má dual fotoaparát..

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsung-Foldable-Display
Samsung získal další tři patenty na svůj skládací telefon. Naznačil tak i možnou podobu revolučního smartphonu
Galaxy S9+ se stal nejlepším fotomobilem světa. Předběhl iPhone X i dosavadního krále Google Pixel 2
Známe první specifikace chystaného Galaxy Note 9
Galaxy S9 má ze všech smartphonů nejlepší displej na světě, prohlásili odborníci z DisplayMate
Samsung připravuje nový Galaxy J8, prozradily to benchmarky z Geekbench
Nový Samsung Galaxy S9 i S9+ umí natáčet super zpomalená videa. Podívejte se na vůbec první ukázky
Galaxy S9 se bude prodávat lépe než Galaxy S8, tvrdí Samsung
Žádný Galaxy S10. Samsung potvrdil, že jeho nejvyšší řada telefonů Galaxy S dostane nové jméno
Samsung vyvinul aplikaci, díky které je možné si pomocí telefonu změřit krevní tlak a úroveň stresu
Stáhněte si už nyní oficiální tapety z Galaxy S9
foldable_icon
Žádný marketingový tah nebo trik. Skládací smartphone Galaxy X bude přelomový, tvrdí CEO Samsungu
Mrkněte na první dojmy ze Samsungů Galaxy S9 a Galaxy S9+ v češtině
Intelligent Scan: poznejte jednu z nejlepší funkcí nového Samsungu Galaxy S9
Samsung prozradil, kdy představí svůj chytrý reproduktor Bixby Speaker
Prohlédněte si nový Samsung Galaxy S9 a S9+ ze všech stran a ve všech u nás dostupných barvách
Výdrž baterie nových Samsungů Galaxy S9 si o hodiny polepšila, zázraky ale nečekejte
Samsung Galaxy S9 a S9+ se představují. Svět uchvátí hlavně svým fotoaparátem
Samsung omylem zveřejnil oficiální video s Galaxy S9 a kompletně tak odhalil telefon ještě před premiérou